• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Złoty Kuba

W dniach 16-18 czerwca 2017r na Stadionie AZS Łódź finały XXIII Ogólnopolskiej Edycji "Czwartków Lekkoatletycznych". Po przeprowadzeniu 7 spotkań lekkoatletycznych, które rozpoczęły się już 14.09.2016 r. a prowadzone były na stadionie SOSiR w Skoczowie w ramach VI  Skoczowskich Czwartków LA, rozegrany został Finał Miejski, który wytypował najlepszych zawodników z poszczególnych konkurencji dając im możliwość startu w finale ogólnopolskim. Do Łodzi, pod opieką trenera Tomasza Dybczyńskiego udała się kilkunastoosobowa  osobowa grupa zawodników reprezentująca barwy organizatora Czwartków LA, czyli miasta Skoczów.

Skoczów znalazł się w gronie ponad 80 miast, które takie zawody przeprowadziły a sam finał w Łodzi zgromadził na starcie około 2tys zawodników. W tym gronie dwóch reprezentantów ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu  zasługuje na szczególne wyróżnienie. Są to Jakub Libura i Anna Szoska (w biegu eliminacyjnym na 600m uzyskała bardzo dobry czas 2:08:73) . Pierwszego dnia, po pięknym biegu eliminacyjnym w biegu na 60m z czasem 8,71 Kuba zakwalifikował się do półfinału. W półfinale  uzyskał jeszcze lepszy wyniki 8.56 co dało mu awans do finału  czyli najlepszej ósemki. W niedzielę odbyły się finały, gdzie emocje sięgnęły zenitu, jak się okazuje Kuba miał tyle rezerwy, że w biegu finałowym zostawił w tyle pozostałych zawodników  i z czasem 8,39 przekroczył linię mety. Został złotym medalistą w biegu na 60m chłopców w roczniku 2006. Oprócz medalu otrzymał także puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci roweru.  Ponadto 27.06.2017r. Jakub będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym Dzieci  w Łowiczu. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Przypomnijmy, iż to jest już drugi uczeń Szkoły Podstawowej w Strumieniu, który dotarł do finału Czwartków La. W 2015r. Kamil Wilczyński zdobył 3 miejsce w skoku w dal w finale (aktualny Mistrz Śląska Młodzików biegu na 100m oraz Wicemistrz Śląska w skoku w dal). Zarówno Jakub jak i Ania dostarczyli nam niesamowitych wrażeń za co im bardzo dziękujemy i życzymy dalszego rozwoju talentu sportowego.
Więcej na www.czwartki.pl

Barbara Milanowska

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour