• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas 7 i 8

 

W czwartek 26.11.2020r. młodzież klas siódmych i ósmych uczestniczyła w programie profilaktycznym przeprowadzonym w sposób zdalny  przez Pana Ireneusza Brachaczek. 

,,Zagrożenia w Cyberprzestrzeni" z tym tematem zaznajomili się uczniowie klas siódmych. W czasie spotkania przedstawione zostały dwa aspekty bezpieczeństwa w sieci, po to by młodzież nauczyła się jak korzystać z Internetu w taki sposób aby nie stać się ofiarą cyber działania ale też aby nie stać się sprawcą cyberprzestępstwa co wiąże się z ponoszeniem odpowiedzialności karnej .

Natomiast, młodzież klas ósmych uczestniczyła  w zajęciach dotyczących ,,Narkotykowych dylematów". Uczniowie dowiedzieli się o mechanizmach występujących podczas uzależnia od substancji psychoaktywnych. Poznali różnicę między dopalaczami a narkotykami oraz poznali sposoby radzenia sobie w sytuacjach, tak by nie sięgać po dopalacze czy narkotyki. Usłyszeli też o prawnym aspekcie związanym z odpowiedzialnością za posiadanie, wytwarzanie, dystrybucję zakazanych substancji.

Uczniowie bardzo się zaangażowali włączając  w rozmowę.

Bardzo dziękujemy Panu Ireneuszowi oraz młodzieży za zainteresowanie warsztatami.

Ilona Jaroszewska, Ewa Maliczak

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour