• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Biały Dzień

W ostatnim tygodniu lutego w naszej szkole uczniowie klas młodszych oraz uczniowie zespołów terapeutyczno – wychowawczych obchodzili tzw. „Biały Dzień”. Należy od do cyklu „kolorowych dni”, które w naszej szkole od kilkunastu już lat są związane z ideą głośnego czytania dzieciom. Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” w której szkoła uczestniczy aktywizuje, łączy pokolenia, a w szczególności podnosi świadomość społeczną dotyczącą roli czytania w rozwoju dziecka. Jako szkoła staramy się czytać dzieciom codziennie. Podczas obchodów „Białego Dnia” czytane były książki o tematyce zimowej, z czego najbardziej popularna stała się „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena. 

 

 

W tym dniu dzieci ubrały się na biało i malowały na korytarzach białą farbą ilustracje do swoich ulubionych bajek. Każda klasa zbudowała swojego papierowego bałwana i przeprowadziła papierową bitwę na śnieżki. Odbył się również konkurs na najciekawsze zimowe nakrycie głowy. Już wkrótce zaprosimy wszystkich do udziału w kolejnym kolorowym dniu związanym z wiosną, a więc kolorem zielonym. 

Dziękujemy za zaangażowanie dzieci w naszą akcję i zachęcamy do codziennego głośnego czytania w naszych domach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour