• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Comenius visit number two

In November for the second time we had a pleasure to host a vist form Comenius partners schools. This time teachers and governors form Great Britain, Spain and Bulgaria came to our school.

 

 

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Strumieniu gościła przedstawicieli szkół zagranicznych współpracujących z naszą placówką w europejskim programie edukacyjnym Comenius. Tym razem mury naszej szkoły odwiedzili nauczyciele z Węgier, Hiszpanii i Bułgarii oraz dwóch reprezentantów zarządu oświaty z Wielkiej Brytanii.
Wszyscy zostali przywitani przez strumieńskie grono pedagogiczne w czwartek 6 listopada podczas wspólnej kolacji. Oprócz integracyjnych rozmów i śpiewu w pięciu językach, pokazane zostały prezentacje multimedialne na temat szkół i miejscowości, z których p

Przyjechali nasi goście. Aby pokazać rodowód Reksia - naszej podróżującej maskotki projektu – wyświetlony został przykładowy odcinek tej dobrze znanej kreskówki, co wprawiło w dobry nastrój wszystkich, a zwłaszcza gospodarzy.

Oficjalne przywitanie gości przez dyrekcję, przedstawiciela władz lokalnych oraz młodszych i starszych uczniów nastąpiło w piątek 7 listopada podczas uroczystego apelu uświetnionego występem chóru Canzonetta. Z racji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości-11 listopada, nasi projektowi partnerzy zostali zaproszeni do obejrzenia  przygotowanej z tej okazji akademii. Tuż po niej wzięli udział w quizie What do you know about Poland?,  podczas którego mogli wykazać się wiedzą na temat naszego kraju i zdobyć odpowiednie „certyfikaty”.


Istotnym punktem programu było zwiedzanie szkolnych pomieszczeń i spotkania z uczniami w klasach. Kilku szóstoklasistów wcieliło się w rolę przewodników oprowadzających naszych gości po szkole i przekazujących im różne ciekawe informacje – oczywiście w języku angielskim. Były wspólne zdjęcia i próby nawiązania kontaktu z uczniami w różnym wieku.


Po krótkiej przerwie wszyscy udali się na przedstawienie muzyczne oraz wspólne warsztaty plastyczne przygotowane przez uczniów klas specjalnych, którzy na pożegnanie poprosili o pamiątkowe wpisy.


Następnie nasi goście obserwowali zajęcia w klasach młodszych - najpierw w 2a, która pokazała jak w Polsce obchodzi się Wielkanoc, a następnie w klasie 2c, by dowiedzieć się o tradycjach bożonarodzeniowych.


Jak na gospodarzy przystało, strumieńscy uczniowie towarzyszyli gościom również w czasie obiadu na świetlicy szkolnej. Była to dla nich okazja, by wypróbować swoje umiejętności językowe i nawiązać z nimi luźne rozmowy.


Po przerwie obiadowej nastąpiła prezentacja trzech tańców. W pierwszej kolejności szóstoklasiści zatańczyli uroczystego poloneza. Taniec zastał powtórzony przy współudziale chętnych gości.


Po tym akcencie narodowym był czas na akcent lokalny: młodsi uczniowie w tradycyjnych strojach Śląska Cieszyńskiego zaprezentowali dwa regionalne tańce.
Na koniec cztery uczennice pokazały jeszcze taniec nowoczesny.


Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia z uczniami i pokazy taneczne opatrzone były komentarzami uczniów w języku angielskim, co gwarantowało naszym zagranicznym obserwatorom ich  pełny i bogaty odbiór.


Ostatnim punktem programu był spacer ulicami Strumienia. Dzieci towarzyszące zwiedzającym opowiedziały o najciekawszych miejscach naszego miasteczka.
Po południu wszyscy,  pełni wrażeń, wrócili na zasłużony odpoczynek.


Kolację w hotelowej restauracji goście zjedli w towarzystwie dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły.


Sobota 8 listopada przeznaczona była na zwiedzanie okolicy. Pierwszą połowę dnia goście spędzili w Muzeum Zamkowym w Pszczynie oraz w Bielsku Białej, gdzie zjedli obiad i  kupili pamiątki. Późnym popołudniem turyści udali się w towarzystwie dyrekcji i nauczycieli SP ze Strumienia oraz Pani Burmistrz Anny Grygierek do Warowni Pszczyńskich Rycerzy, gdzie czekała na nich średniowieczna kolacja przy dźwiękach nastrojowej muzyki oraz rycerskie pokazy i zabawy. Klimat dawnej epoki sprawił, że wszyscy dobrze się bawili do późnych godzin wieczornych. Wtedy też nadszedł czas podziękowań i pożegnania.


Następnego dnia, w niedzielę nasi goście opuścili Strumień i Polskę, by udać sie do swoich krajów.


Mamy nadzieję, że pobyt w strumieńskiej szkole i okolicy dostarczył im niezapomnianych wrażeń i pozostanie miłym wspomnieniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour