• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wywiadówka

W dniu 29 września odbędą się pierwsze w tym roku
szkolnym zebrania dla rodziców. Wywiadówki odbędą
się o godzinach: 16.30 i 17.30.

 

 

 

Koncert dla Nadii.

  18 września odbył się koncert dla Nadii uczennicy
  klasy 2C, która od kilku tygodni walczy
  z nowotworem. Gorąco dziękujemy wszystkim tym,
  którzy przyczynili się do organizacji koncertu,
  a szczególności:

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczno-wychowacze "Internetowe dylematy. Bądź odpowiedzialny i bezpieczny w sieci."

 

W dniu 9 września w klasach IV - VI odbyły się zajęcia profilaktyczno-wychowawcze.  Zajęcia były prowadzone przez pana Ireneusza Brachaczka.

W klasach V i VI zajęcia miały tytuł "Internetowe dylematy. Bądź odpowiedzialny i bezpieczny w sieci." W trakcie zajęć był poruszany m.in. problem przestępstw internetowych związanych z prawem autorskim takich jak: plagiat, piractwo itp. Prowadzący uświadamiał uczniom fakt, iż tak naprawdę w sieci nikt nie jest anonimowy, a co za tym idzie nie można w sieci bezkarnie popełniać czynów zabronionych - wykroczeń czy przestępstw np.: gróźb czy zniesławiania drugiej osoby.

Czytaj więcej...

Pomóżmy Nadii

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

/Jan Paweł II/

Koncert będzie połączony ze zbiórką pieniędzy, które zostaną przeznaczone na wsparcie dla naszej koleżanki Nadii, uczennicy SP w Strumieniu. W ten sposób chcemy Jej pomóc w walce z chorobą.

Czytaj więcej...

Bezpieczna droga do szkoły.

 

Drodzy Rodzice!
 

Dyrekcja i nauczyciele SP w Strumieniu w trosce o bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły przypomina, iż w myśl Art. 43. Kodeksu Drogowego:
 

Czytaj więcej...

Informacja o możliwości uzyskania pomocy materialnej.


Drodzy Rodzice!


Dyrekcja SP Strumień informuje, iż jest możliwość uzyskania pomocy materialnej z programu „Wyprawka szkolna.”

Kryterium otrzymania pomocy jest:

Czytaj więcej...

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

 Powitaliśmy dzisiaj uroczyście nowy rok szkolny. Niech będzie on dla wszystkich intelektualną przygodą, mądrą zabawą, dzięki której wy, uczniowie stopniowo staniecie się mądrzejsi i lepsi.

Witamy wszystkich po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że z wypoczęci z chęcią zabierzecie się do nauki. Szczególnie ciepło witamy sześcioletnich uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy przekroczą próg szkoły. Jest to bowiem dla nich oraz dla ich rodziców doniosły dzień rozpoczynający nowy rozdział ich życia.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour