• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Dziel się uśmiechem

Dobiegła końca realizacja programu "Dziel się uśmiechem", w której wzięli udział uczniowie klas młodszych, jak również uczniowie z wszystkich klas piątych. Celem projektu była edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program "Dziel się uśmiechem" powstał we współpracy PCK i firmy Mars Polska.

Czytaj więcej: Dziel się uśmiechem

Niezwykła lekcja w klasach specjalnych

W dniu 2 grudnia odbyła się lekcja otwarta z udziałem Pań Dyrektor naszej szkoły, zaproszonych przedstawicieli DPS w Strumieniu, uczniów klasy II a wraz z wychowawczynią i nauczycieli. Nauczyciele klas specjalnych postanowili podczas zajęć wprowadzić uczniów w świat zwierząt domowych i dzikich a głównymi celami lekcji była przede wszystkim integracja dzieci pełnosprawnych z niepełnosprawnymi, poznanie znaków z Programu Rozwoju Komunikacji Makaton. 

Czytaj więcej: Niezwykła lekcja w klasach specjalnych

Andrzejki w klasach specjalnych

Tymczasem w klasach specjalnych...

W dniu 26 listopada w naszej szkole odbyły się długo oczekiwane Andrzejki, podczas których wspaniale bawili się uczniowie wszystkich klas specjalnych, absolwenci tych klas, uczniowie z Zespołów Rewalidacyjno – Wychowawczych. Uczennice klasy VIII a pomagały w przeprowadzeniu wróżb i zabaw. Dzień upłynął wszystkim bardzo radośnie podczas wspólnych zabaw, tańców, rozmów i słodkiego poczęstunku.

Elżbieta Macura

Czytaj więcej: Andrzejki w klasach specjalnych

18 lat Emanuela

18 lat Emanuela

9 grudnia mieliśmy powody do radości, gdyż uczeń klasy VIII c obchodził swoje osiemnaste urodziny. Emek – wszyscy życzymy Ci sto lat.

Elżbieta Macura

 

Czytaj więcej: 18 lat Emanuela

Jadłospis 09.12.2019 - 13.12.2019

Poniedziałek 

Zupa grochowa z kiełbasą.
Kluski na parze z sosem truskawkowym. (1; 3; 7; )

 

Czytaj więcej: Jadłospis 09.12.2019 - 13.12.2019

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour