• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzieci żegnają lato!

W sobotę 1 października 2011r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu wzięli udział w XXXVI Górskim Rajdzie Młodzieżowym "Pożegnanie lata" zorganizowanym przez Oddział PTTK "Beskid Śląski" w Cieszynie.

 

Trasa wiodła z centrum Brennej przez Wielką Cisową do mety, która zlokalizowana była przy Ranczu pod szczytem Błatniej. Przy tak pięknej pogodzie nawet męcząca wspinaczka czarnym szlakiem nie zdołała przeszkodzić dzieciom w dotarciu do celu.

 

Na polanie pod szczytem Błatniej uczestnicy otrzymali ciepły posiłek w formie grzanej kiełbaski i pieczywa oraz okolicznościową plakietkę i pieczątki. Po zasłużonym odpoczynku w przepięknym krajobrazie Beskidu Śląskiego uczniowie wyruszyli w drogę powrotną. Trochę zmęczeni ale jakże zadowoleni wrócili do Strumienia.

 

Z kolei w środę 5 października 2011r. wszystkie klasy czwarte ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu wraz z wychowawcami na placu Basenu Miejskiego w Strumieniu mieli ognisko. Plac został użyczony dzięki gościnności pana J. Grabskiego. Całościową organizacją zajęły się mamy z trójek klasowych i osoby zaangażowane w życie klasy. Uczniowie przy ognisku upiekli kiełbaski po czym zjedli je ze smakiem.Dzięki swej pomysłowości i organizacji, spędzili oni wolny czas na grach i zabawach zespołowych, które sami wymyślili. Były to m.in: sztafeta, skoki w workach, rozgrywki piłki nożnej w grupach mieszanych.

 

Zarówno pogoda jak i frekwencja uczniów dopisała w 100%.
Tegoroczne lato uczniowie naszej szkoły zakończyli pod znakiem ruchu na świeżym powietzu.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rajdu górskiego na Błatnią.

Za wszystkie zdjęcia dziękujemy pani M. Malinowskiej - Pudło.Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour