• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Spotkanie z policjantem

Początek roku szkolnego w naszej szkole upłynął pod hasłem: "Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów."

Trzykrotnie gościliśmy funkcjonariuszy Policji , którzy prowadzili prelekcje dla uczniów i rodziców.

 

 

3 października uczniowie klas I – III mieli okazję uczestniczyć w pogadance na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Uczniowie klas I wzięli udział w praktycznych zajęciach uczących prawidłowego poruszania się na drodze, które zakończono pasowaniem na uczestnika ruchu drogowego. W ramach akcji profilaktycznej prowadzonej w szkole „Nosimy kaski i odblaski”, każdy uczeń młodszych klas otrzymał element odblaskowy. Odblaski dla klas I ufundował Urząd Miasta i Gminy Strumień. Pozostali uczniowie klas II i III otrzymali odblaski ufundowane przez firmę „Lakma”, za co ogromnie jesteśmy wdzięczni właścicielowi firmy mgr inż. Józefowi Ziętkowi.

 

Zajęcia praktyczne i prelekcje dotyczące bezpieczeństwa na drodze przeprowadził st. asp. Robert Wajda z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Cieszynie. Szkoła już od kilku lat korzysta ze wsparcia Policji w propagowaniu bezpiecznych zachowań wśród uczniów, a wszystko to dzięki przychylności kierownictwa Komendy: Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie - mł. insp. mgr Grzegorza Gładysza oraz podinspektora Stanisława Cebulaka – Naczelnika Wydziału Drogowego.

 

Serdecznie dziękujemy naszym Policjantom za poświęcony nam czas i wszystkie mądre nauki, które nam wpajają!!!


Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour