• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Urodziny Kubusia Puchatka

14 października obchodzi urodziny ktoś niezwykły... Kto?... Kubuś Puchatek. W naszej szkole hucznie obchodzono urodziny misia o bardzo małym rozumku.

Czy wiesz, że....

Twórcą postaci Kubusia Puchatka jest angielski pisarz Alan Aleksander Milne. Książka została napisana dla syna autora Christophera (Krzysia).

 

Na pierwsze urodziny pisarz podarował Krzysiowi misia a chłopiec prawie nigdy nie rozstawał się ze swoją zabawką. Wspólne zabawy synka z misiem stały się natchnieniem dla pisarza i tym sposobem Krzyś, jego miś i zwierzaki oglądane wspólnie z synem w Londyńskim zoo stały się literackimi postaciami.

 

W tym czasie w jednym z ulubieńców w londyńskim ogrodzie zoologicznym był niedźwiedź o imieniu Winnie. Syn
autora – Krzyś nazwał tym imieniem swojego pluszowego misia Dlatego też pierwszy zbiór opowiadań, który ukazał się w październiku 1926 r. nosił tytuł Winnie the Pooh. Dwa lata później, w roku 1928 dzieci mogły już przeczytać dalsze przygody Kubusia w książce pt.: „Chatka Puchatka”.

 

Jeszcze za życia Milne'a, który zmarł 31 stycznia 1956 roku, przygody małego misia i jego przyjaciół zostały przetłumaczone na 12 języków i sprzedane w 7 milionach egzemplarzy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia a za zdjęcia serdecznie dziękujemy p. M. Malinowskiej - Pudło.
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour