• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Profilaktyka w szkole - Program EPSILON

W poniedziałek 2 marca br. uczniowie klas piątych i klasy czwartej uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-wychowawczych w ramach programu EPSILON. Podczas zajęć wzmacniane było poczucie przynależności do grupy klasowej, przekazywane były sposoby dobrego komunikowania się, było miejsce na wyrażenie swoich emocji dotyczących szkoły, klasy, kolegów i koleżanek.

Celem warsztatów była  profilaktyka zachowań niepożądanych: agresji, przemocy wobec siebie i innych. Budowanie dobrych relacji społecznych, ma w przyszłości zapobiegać uzależnieniom od używek, tytoniu, gier, internetu.

 

Zajęcia były kontynuacją ubiegłorocznych warsztatów „Epsilon”. Razem z uczniami uczestniczyli też wychowawcy klas,  prowadzili doświadczeni trenerzy z Centrum Innowacyjnej Profilaktyki Epsilon w Bielsku-Białej: Kuba Stadnicki , Agata Szmytka, Wiktor Szynkaruk.

Program Profilaktyczno-Wychowawczy Epsilon znajduje się na liście rekomendowanych przez MEN i PARPA. Jego realizacja i kontynuacja  w naszej szkole była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z budżetu Gminy Strumień.

Ewa Maliczak

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour