• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Konkurs ortograficzny

Uczniowie starszych klas SP im. Powstańców Śląskich w Strumieniu 25 listopada 2010r. już po raz dziesiąty pisali Szkolne Dyktando Ortograficzne, aby wywalczyć sobie tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Do pojedynku z błędami ortograficznymi stanęło 26 uczniów i uczennic klas IV-VI.

Szkolnym Mistrzem Ortografii została Paulina Sikora z klasy 6b, która jako piątotoklasistka zajęła w tym konkursie drugie miejsce. Teraz w 6. klasie potwierdziła swe mistrzostwo.

Niewiele gorsza od niej (bo tylko o ¼ punktu) okazała się Sylwia Piekarczyk z klasy 6b, która zajęła II miejsce.
III miejsce zajęła Zuzanna Dąbrowska również z kl. 6b. Zwycięska trójka oprócz tego, że otrzyma dyplomy i nagrody książkowe, będzie reprezentować SP ze Strumienia w IV Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się  2 grudnia 2011r. w auli naszej szkoły.


       
                     Lucyna Hawerland-Głubczyk

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour