• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Konkurs matematyczno-fizyczny

25.11 2022 cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie „ Junior naboj”.

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę podstawową. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe zadanie. Odpowiedzi na zadania mają zazwyczaj postać numeryczną. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.

Zawody te  są rozgrywane w Belgii (online), Chorwacji (online), Czechach, Francji (online), Hiszpanii (online), Holandii (online), Polsce oraz na Słowacji. My rozwiązywałyśmy zadania w przyjemnej atmosferze stworzonej przez nauczycieli i uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku – Białej.

 

 

W czasie tych dwóch konkursowych godzin nasze uczennice, nie tylko rozwiązywały zadania, ale wesoło spędziły razem czas w naukowej atmosferze. Mimo, tego  że nie zdobyłyśmy żadnego medalowego miejsca nie żałujemy,  bo to był cenny pouczający czas, przeżyty wspólnie w grupie.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour