• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


InstaLogik 2023/2024

To już trzeci rok jak grupa uczniów naszej szkoły lubiąca rozwiązywać matematyczne zawiłości przy komputerze poprzez pisanie algorytmami rozwiązań różnorodnych zagadnień matematycznych angażuje się w konkurs InstaLogik.

Z roku na rok powiększa się grono uczestników, i korzystając z okazji pisania podsumowania, przypomnę słowa pana Tomasza Stachowicza, o tym, że plan na nowy sukces w nowym roku szkolnym to 20 000.

W tym roku było nas ponad 12 tys. I to właśnie my możemy zrealizować marzenie organizatorów tego ogromnego, wielowymiarowego przedsięwzięcia zapisując się do konkursu w kolejnym roku szkolnym. Udział rozwija nas cyfrowo, matematycznie i w zakresie programowania. Te wszystkie dziedziny w naturalny sposób się przeplatają, aby móc po prostu programować. A idea własnego rozwoju to nadrzędny cel organizatorów.

Jako szkoła, mamy już uczestników wśród absolwentów, którzy zarazili się programowaniem i z tym wiążą swoją przyszłość. Warto  zaczynać i próbować małymi kroczkami.

 

W bieżącym roku szkolnym mieliśmy 6 osób w finale.

Podobnie jak w roku poprzednim mamy trzech laureatów.

Na zdjęciu od lewej:

Adam Pajor- III wynik w powiecie cieszyńskim

Rozalia Ochman - najlepszy wynik w powiecie cieszyńskim

Mateusz Kuliński- najlepszy wynik w mieście Strumień

Ale z roku na rok powiększa się nam też grono finalistów.

Na zdjęciu od lewej:

Wiktor Lach

Sebastian Kuliński

Stefan  Lapczyk

 

 

Karina Szwejda

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour