• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Szachowa Liga Szkolna Podbeskidzia

Obfite opady śniegu nie przeszkodziły w sobotę 14 stycznia 2012 roku na rozegranie w Szkole Podstawowej w Strumieniu największej młodzieżowo-dziecięcej imprezy szachowej – Ligi Szkolnej Podbeskidzia. Były to już czwarte zawody w tym roku szkolnym. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwa – 3 marca w Cieszynie i 14 kwietnia w Czechowicach-Dziedzicach. Startują uczniowie szkół podstawowych (najwięcej), gimnazjum i szkół średnich oraz przedszkoli. W tej grupie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Strumieniu.

Grupę B wygrał Michał Skoneczny (uczeń klasy Vc) i uzyskał awans do prestiżowej grupy A, w której grają przede wszystkim starsi uczniowie. Dwunaste miejsce w tej grupie zajęła Aleksandra Czaja (IVa), będąc trzecią zawodniczką imprezy. Z kolei w grupie C wysokie piąte miejsce zajął Patryk Fabian (Vc). Dobrze zaprezentowali się także: czternasty Maksymilian Gac (Vc), szesnasta Zuzanna Kąkol (IIIb) i dwudziesta Michalina Tomczak (IVa). W klasyfikacji drużynowej wśród szkół podstawowych zwyciężyły wspólnie Szkoła ze Strumienia i Szkoła Podstawowa nr 1 z Cieszyna.


Po czterech turniejach w klasyfikacji drużynowej na drugim miejscu jest Szkoła ze Strumienia. Indywidualnie wśród chłopców klas IV-VI dzięki dobremu występowi na pierwszym miejscu jest Michał Skoneczny, w tej samej grupie wśród dziewcząt druga jest Aleksandra Czaja, a wśród dziewcząt klas I-III na trzecim miejscu sklasyfikowana jest Zuzanna Kąkol.
Galerię zdjęć z imprezy można obejrzeć pod adresem (autorem zdjęć jest Michał Paździora):


https://picasaweb.google.com/103372744090875004452/14012012rLigaSzkolna20112012SPStrumien


Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni. Nagrody wręczała pani Dyrektor Szkoły Beata Greń.
Po zakończeniu uczestnicy Ligi obejrzeli żywą szopkę.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour