• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Sprawozdanie z wyjazdu do Szwecji zorganizowanego w ramach programu Comenius.

Spotkanie odbyło się w dniach 10 -13 października 2013r.

10.10. 2013 czwartek
Po  stosunkowo krótkiej podróży samolotem dotarliśmy do Sztokholmu. Mieliśmy tam trochę czasu na szybkie zwiedzanie Starego Miasta, po czym spotkałyśmy się z koordynatorem projektu z Wielkiej Brytanii i kilkorgiem innych partnerów. Wspólnie podróżowaliśmy pociągiem do Vasteras, gdzie spotkałyśmy wszystkich uczestników wizyty.

Wieczorem odbyła się kolacja integracyjna w Szkole Podstawowej w Irsta, w której wzięli udział także nauczyciele i pracownicy szwedzkiej szkoły. Podczas kolacji serwowano tradycyjne szwedzkie potrawy m.in. śledzia w śmietanie. Przedstawiciel każdego kraju opisał  swoją szkołę i podróżującą maskotkę. Bardzo miłą niespodzianką było spotkanie nauczycielki z Polski, która od ponad 20 lat uczy w IrstaSkolan. Na koniec wzięliśmy udział w quizie na temat Szwecji.

11.10. 2013 piątek

Ten dzień poświęcony był na zwiedzanie szkoły. Do południa zobaczyliśmy jak szkoła jest zorganizowana oraz jak wygląda przykładowa lekcja.  Szczególnie interesujące były zajęcia w pracowniach:  stolarskiej, kroju i szycia oraz w uczniowskiej kuchni.  Obiad zjedliśmy w szkolnej stołówce wraz z uczniami klas 6 , który dzięki temu mieli możliwość wykorzystania umiejętności porozumiewania się w j. angielskim. Reszta dnia poświęcona była pracy nad projektem. Koordynator przekazywał nam ogólne zasady i informacje dotyczące naszego projektu.  

12. 10. 2013 sobota

Pierwsza część dnia upłynęła na zwiedzaniu miejscowego mini zoo. Niekwestionowanym królem tego miejsca był  szwedzki łoś, ale można było zobaczyć także nasze polskie żubry. Pozostała część dnia to dalszy ciąg prac nad projektem. Koordynator zaznajamiał nas z planem pracy na pierwszy semestr oraz krótko opisywał każde z trzydziestu działań do zrealizowania. Dzień zakończyła kolacja pożegnalna w hotelu zorganizowana przez dyrekcję i nauczycieli szkoły.

13.10. 2013 niedziela

Powrót samolotem do Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour