• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Przyjazd nauczycieli w ramach programu Comenius cz. II


Następnie nasi partnerzy projektowi obserwowali typową lekcję języka polskiego w klasie VI, zaś w klasie IV przyglądali się lekcji historii poświęconej tematyce święta 11 listopada i wydarzeniom prowadzącym do odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uwieńczeniem tych zajęć był uroczysty polonez, do którego odtańczenia szóstoklasiści zaprosili również gości.

 


Pomimo tego, że większość lekcji ukazywała nasze narodowe zwyczaje i święta, dzień w szkole zakończył się akcentem lokalnym, kiedy to uczniowie w tradycyjnych strojach Śląska Cieszyńskiego zaprezentowali dwa regionalne tańce.


Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia i pokazy opatrzone były komentarzami uczniów w języku angielskim, co gwarantowało naszym zagranicznym obserwatorom pełny i bogaty odbiór.
Po przerwie obiadowej nasi goście udali się wraz z uczniami z wizytą do Urzędu Miasta i Gminy oraz na spacer ulicami Strumienia.


Zanim wszyscy wrócili na zasłużony odpoczynek, czekało ich jeszcze jedno wyzwanie – energetyzująca zumba pod okiem instruktorki  oraz gry sportowe na hali.


Kolację w hotelowej restauracji goście zjedli w towarzystwie dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły oraz zaproszonych przedstawicieli Zespołu Obsługi Szkół.

Sobota 22 lutego  przeznaczona była na zwiedzanie okolicy. Pierwszą połowę dnia goście spędzili w Pszczynie, gdzie zobaczyli Zagrodę Żubrów,  Zagrodę Wsi Pszczyńskiej-Skansen oraz Muzeum Zamkowe. Turystyczne doznania dopełnił obiad na pszczyńskim rynku oraz spacer ulicą Piastowską.


Późnym popołudniem nasi zagraniczni goście udali się w towarzystwie nauczycieli SP ze Strumienia do Wisły. Tam czekały na nich nie lada atrakcje – przejazd powozami konnymi z pochodniami w tle, pieczenie kiełbasy przy ognisku oraz prawdziwie góralska biesiada o zmroku. Regionalna kuchnia i muzyczna oprawa sprawiły, ze wszyscy bawili się wyśmienicie do późnych godzin wieczornych.


Grupa nauczycieli z Czech wróciła do Trinca jeszcze w sobotę, zaś panie z Chorwacji i Szwecji opuściły Strumień w niedzielę przed południem. Zamierzały jeszcze zwiedzić Wawel, aby następnie udać się w kilkugodzinną podróż powrotną do  swoich krajów.


Mamy nadzieję, że pobyt w strumieńskiej szkole i okolicy dostarczył naszym gościom niezapomnianych wrażeń i pozostanie dla nich miłym wspomnieniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour