• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Spotkanie z teatrzykiem Kamishibai

Uczniowie klasy 6B mieli  okazję  poznać  historię pt. ,,W lustrzanej sali" oraz przypomnieć sobie baśń braci Grimm ,, Czerwony Kapturek". Wszystko to za pomocą  kart narracyjnych kamishibai Papierowego Teatru.

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 27.05.2024 - 29.05.2024

Poniedziałek

Zupa pieczarkowa(woda włoszczyzna pieczarki  masło śmietana sól pieprz przyprawa w płynie) z ziemniakami

Kluski leniwe z białym serem (twaróg półtłusty mąka jajka) okraszone masełkiem i cynamonem

Herbata owocowa

ALERGENY - Zupa: seler. mleko gorczyca gluten; II danie: gluten, mleko jaja, 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 20.05.2024 - 24.05.2024


Poniedziałek

Zupa koperkowa z ziemniakami

Makaron z serem z sosem śmietanowo waniliowym  soczek owocowy

 

 

Czytaj więcej...

Bądź Unplugged

 

 

Klasy siódme brały udział w Programie Przeciwdziałania Przyjmowaniu Substancji Uzależniających przez Uczniów Unplugged.

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 22.04.2024 - 26.04.2024


Poniedziałek

Zupa koperkowa z ziemniakami i jajkiem

Kluski na parze z musem śmietanowo- truskawkowym

herbata z cytryną

 

Czytaj więcej...

Podążaj za swoja pasją - rób to co lubisz

Gminne Targi Szkół Ponadpodstawowych kształtują przyszłość młodych ludzi. Podczas spotkania można było zapoznać się z bogatą ofertą  edukacyjną placówek ponadpodstawowych oraz poznać możliwości w sferze zawodowej. 

 

Dziękujemy za obecność uczniów, rodziców i przedstawicieli szkół, w których nasi  absolwenci będą kontynuować dalszą ścieżkę edukacyjno - zawodową.

 

Pedagog szkolny

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

InstaLogik 2023/2024

To już trzeci rok jak grupa uczniów naszej szkoły lubiąca rozwiązywać matematyczne zawiłości przy komputerze poprzez pisanie algorytmami rozwiązań różnorodnych zagadnień matematycznych angażuje się w konkurs InstaLogik.

Z roku na rok powiększa się grono uczestników, i korzystając z okazji pisania podsumowania, przypomnę słowa pana Tomasza Stachowicza, o tym, że plan na nowy sukces w nowym roku szkolnym to 20 000.

W tym roku było nas ponad 12 tys. I to właśnie my możemy zrealizować marzenie organizatorów tego ogromnego, wielowymiarowego przedsięwzięcia zapisując się do konkursu w kolejnym roku szkolnym. Udział rozwija nas cyfrowo, matematycznie i w zakresie programowania. Te wszystkie dziedziny w naturalny sposób się przeplatają, aby móc po prostu programować. A idea własnego rozwoju to nadrzędny cel organizatorów.

Jako szkoła, mamy już uczestników wśród absolwentów, którzy zarazili się programowaniem i z tym wiążą swoją przyszłość. Warto  zaczynać i próbować małymi kroczkami.

Czytaj więcej...

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców

Uczniowie klasy ósmej stoją przed ważnymi zmianami w swoim życiu. Wybór dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej to trudna decyzja, dlatego  nasza młodzież uczestniczyła w prelekcji  o rzemiośle i dualnym kształceniu zawodowym przygotowanej przez przedstawicieli Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców z Cieszyna.

 

Pedagog szkolny

 

 

  

 

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty 2024

Kolejny raz mieliśmy możliwość gościć w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach. 

Poznaliśmy szereg możliwość edukacyjnych, system punktowy zamiast ocen oraz byliśmy świadkami ciekawych zajęć, podczas których mogliśmy poznać różne zawody od podstaw.

Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie. To był  wartościowo spędzony czas klas ósmych.

Pedagog szkolny

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour