• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Podziękowanie

"Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry!
Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot."

J.W. Goethe

Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców i Sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji balu szkolnego.

Głęboko wierzymy, że okazywana nam przyjazna dłoń i siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dziecka.

Dziękujemy!

Dopalacze

Drodzy Rodzice !!!
Uwaga na zagrożenie dla Twojego dziecka – „dopalacze”
W ciągu ostatniego roku w prasie i TV pojawiało się wiele doniesień na temat tzw. „dopalaczy”. W związku z tym, iż substancje te mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia dzieci i młodzieży, pragniemy przekazać Państwu kilka ważnych informacji związanych z ich szkodliwością oraz sposobem chronienia Państwa pociech przed uzależnieniem.

Czytaj więcej...

Zapisy dziecka do I klasy na rok szkolny 2012/2013

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu informuje, że dziecko do I klasy należy zgłosić do 30 marca 2012r.

Zasady przyjmowania dzieci do pierwszej klasy wraz z  wzorami dokumentów są dostępne na stronie internetowej, w sekretariacie szkoły i u  Dyrektora Przedszkola.

Dyskoteka walentynkowa

 Zapraszamy do udziału w dyskotece szkolnej zorganizowanej z okazji walentynek, która odbędzie się 21.02 od godziny 16.00 do 18.00.

Zapisy u wychowawców klas, zgody możliwe do odbioru również u wychowawcy. Podpisane zgody uczniowie przynoszą do piątku.

 

Turniej Klasyfikacyjny w szachach

W środę, 8 lutego, podczas ferii rozegrano w naszej szkole Turniej Klasyfikacyjny w szachach z możliwością zdobycia V i IV kategorii szachowej. W sumie uczestniczyło 20 zawodników z terenu Podbeskidzia. Szansę podwyższenia kategorii szachowej wykorzystała Aleksandra Czaja (IVa), która zdobyła IV kategorię szachową.

Czytaj więcej...

Plan lekcji II semestr 2011/2012.

Nowy plan lekcji na semestr letni bieżącego roku szkolnego jest dostępny w zakładce  DOKUMENTY.

 

 

 

Fotorelacja z balu szkolnego - klasy młodsze

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu szkolnego, który odbył się 27.01 w sali OSP.

Za zdjęcia dziękujemy p. M. Malinowskiej- Pudło.

 

 

Czytaj więcej...

Koncert muzyczny

W dniu 23 stycznia w naszej szkole odbył się koncert muzyczny. Panowie zaprezentowali "podróż" muzyczną przez wieki, zaczynając od pieśni rycerskich ("Bogurodzica"), a kończąc na współczesnych ("Konik na biegunach"). Jak widać na zdjęciach było dużo zabawy i śmiechu.

Za zdjęcia dziękujemy p. M. Malinowskiej-Pudło.

Czytaj więcej...

Ferie na sportowo

W środę 01.02.2012 uczniowie naszej szkoły, chcąc czynnie i aktywnie spędzić czas wolny od zajęć szkolnych, wzięli udział w wyjeździe na lodowisko do Pawłowic. Mimo tak srogiego mrozu zabawa była doskonała! Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z wyjazdu.
Dyrekcji oraz Urzędowi Miasta i Gminy dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu.

A. Kwaśny

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour