• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Akcja "Warto być Dobrym."

W naszej szkole rusza akcja: "Warto być dobrym." Oto kilka informacji na temat tej kampanii:
•    Akcja "Warto Być Dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.
•    Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadzi samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną - rowerem górskim.

Czytaj więcej...

Podziękowanie

"Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry!
Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot."

J.W. Goethe

Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców i Sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji balu szkolnego.

Głęboko wierzymy, że okazywana nam przyjazna dłoń i siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dziecka.

Dziękujemy!

Dopalacze

Drodzy Rodzice !!!
Uwaga na zagrożenie dla Twojego dziecka – „dopalacze”
W ciągu ostatniego roku w prasie i TV pojawiało się wiele doniesień na temat tzw. „dopalaczy”. W związku z tym, iż substancje te mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia dzieci i młodzieży, pragniemy przekazać Państwu kilka ważnych informacji związanych z ich szkodliwością oraz sposobem chronienia Państwa pociech przed uzależnieniem.

Czytaj więcej...

Zapisy dziecka do I klasy na rok szkolny 2012/2013

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu informuje, że dziecko do I klasy należy zgłosić do 30 marca 2012r.

Zasady przyjmowania dzieci do pierwszej klasy wraz z  wzorami dokumentów są dostępne na stronie internetowej, w sekretariacie szkoły i u  Dyrektora Przedszkola.

Dyskoteka walentynkowa

 Zapraszamy do udziału w dyskotece szkolnej zorganizowanej z okazji walentynek, która odbędzie się 21.02 od godziny 16.00 do 18.00.

Zapisy u wychowawców klas, zgody możliwe do odbioru również u wychowawcy. Podpisane zgody uczniowie przynoszą do piątku.

 

Turniej Klasyfikacyjny w szachach

W środę, 8 lutego, podczas ferii rozegrano w naszej szkole Turniej Klasyfikacyjny w szachach z możliwością zdobycia V i IV kategorii szachowej. W sumie uczestniczyło 20 zawodników z terenu Podbeskidzia. Szansę podwyższenia kategorii szachowej wykorzystała Aleksandra Czaja (IVa), która zdobyła IV kategorię szachową.

Czytaj więcej...

Plan lekcji II semestr 2011/2012.

Nowy plan lekcji na semestr letni bieżącego roku szkolnego jest dostępny w zakładce  DOKUMENTY.

 

 

 

Fotorelacja z balu szkolnego - klasy młodsze

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu szkolnego, który odbył się 27.01 w sali OSP.

Za zdjęcia dziękujemy p. M. Malinowskiej- Pudło.

 

 

Czytaj więcej...

Koncert muzyczny

W dniu 23 stycznia w naszej szkole odbył się koncert muzyczny. Panowie zaprezentowali "podróż" muzyczną przez wieki, zaczynając od pieśni rycerskich ("Bogurodzica"), a kończąc na współczesnych ("Konik na biegunach"). Jak widać na zdjęciach było dużo zabawy i śmiechu.

Za zdjęcia dziękujemy p. M. Malinowskiej-Pudło.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour