• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 08.04.2024 - 12.04.2024


Poniedziałek

Zupa ogórkowa z ziemniakami  

Makaron z serem masłem cukrem i cynamonem sok marchewkowy

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 03.04.2024 - 05.04.2024


Środa

Zupa krem z pomidorów z grzankami 

Łazanki

 

 

Czytaj więcej...

Wiosenne warsztaty origami

 

Nową porę roku postanowiliśmy przywitać lekko matematycznie, układając kwiaty z papieru. Rozkwitły nam więc na lekcji lilie w różnych kolorach. Własnoręcznie ułożone,  zamocowane na delikatnych drucikach, które jak się okazuje mogą nam towarzyszyć przez całe lato. I już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie nad płaską kartką papieru z której znowu wyczarujemy przestrzenne kształty.

K. Szwejda

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Deklaracja dostępności

Deklaracja Dostępności wykonana została na podstawie art. 12 pkt 7 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. poz. 848), dalej zwanej „ustawą o dostępności cyfrowej” w związku z wdrożeniem WCAG 2.1 na stronę https://www.sp.strumien.com/.

Celem publikacji Deklaracji Dostępności jest umożliwienie zapoznania się z informacjami dotyczącymi dostępności Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

 

Z pierwszym dniem wiosny, 21 marca, prawie siedemdziesięcioro uczniów naszej szkoły zmierzyło się z niełatwymi zadaniami w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Cieszymy się, że tak wielu uczniów lubi matematykę i chętnie wzięli udział w tym konkursie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 25.03.2024 - 27.03.2024

Poniedziałek

Zupa krem z zielonych warzyw z groszkiem ptysiowym 

Pan cake z  musem truskawkowym

Herbata z cytryną

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 18.03.2024 - 22.03.2024


Poniedziałek

Kotlety ziemniaczane z kremowym sosem pieczarkowym ogórek kiszony

Herbata z cytryną

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 11.03.2024 - 15.03.2024

Poniedziałek 

Zupa żurek z jajkiem i ziemniakami  (woda wędzonka żurek koncentrat cebula jajka ziemniaki czosnek majeranek sól pieprz liść laurowy ziele angielskie)

Ryż z jabłkami zapiekany z masełkiem  cukrem i cynamonem, Herbata owocowa

ALERGENY - Zupa:seler,gluten,mleko soja gorczyca jaja;II danie:Gluten soja gorczyca

Czytaj więcej...

23 luty - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Bądź czujny...

Może ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje pomocy. Wówczas: unikaj tzw. ,,dobrych rad",  a wspieraj emocjonalnie, rozmawiaj, interesuj się. Zapytaj, co się dzieje? Jak możesz pomóc? Przekonaj do wizyty u specjalisty. Depresja młodzieńcza często jest  bagatelizowana przez osoby dorosłe z otoczenia chorego i tłumaczona jest młodzieńczym buntem. Coraz więcej dzieci i nastolatków cierpi na zaburzenia nastroju. Pamiętajmy,  każdy z nas może pomóc. 

Pedagog szkolny 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour