• Slajd 01

     

     

     

    Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

     

     

  • Slajd 04

         Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

     


  • Slajd 02
     
     
    Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
     
     
  • Slajd 03
    "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
    Jan Paweł II  • Slajd 05

     

     

     

     

     W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wycieczka klas pierwszych do TWINPIGS

W dniu 15 czerwca wszystkie klasy pierwsze udały się na wycieczkę do Parku Rozrywki Twinpigs. Na miejscu dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji tj. diabelski młyn, karuzele, dom strachu, kino 5d czy też park linowy. Niesłychaną atrakcją była również kozia zagroda, gdzie można było pogłaskać zwierzątka i je nakarmić.

Czytaj więcej...

,,Smak życia czyli debata o dopalaczach ".

Uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w nietypowej lekcji - lekcji otwartej, podczas której obecni byli nauczyciele naszej szkoły. Tematyka lekcji obejmowała profilaktykę uzależnień i przeciwdziałania rozpowszechnianiu psychoaktywnych środków zastępczych w środowisku dzieci i młodzieży ale też zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne wynikające z używania dopalaczy.

Czytaj więcej...

,,Nowe narkotyki - Nowe zagrożenia "

Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w programie profilaktyki uniwersalnej ,,Nowe narkotyki - Nowe zagrożenia" w ramach Wojewódzkiej Akcji informacyjno - edukacyjnej Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Cieszynie.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z pedagogiem szkolnym, podczas których  obejrzeli filmik edukacyjny oraz dowiedzieli się jakie zagrożenie niosą narkotyki i w jaki sposób odmówić użycia substancji psychoaktywnych będąc pod presją rówieśników.

 

Czytaj więcej...

Prelekcja o rzemiośle

Uczniowie klas ósmych stoją przed ważnymi zmianami w swoim życiu. Wybór dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej. Dlatego  nasza młodzież uczestniczyła  w prelekcji o rzemiośle i dualnym kształceniu zawodowym przygotowanej przez przedstawicieli Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Cieszynie. 

Pedagog szkolny

 

Czytaj więcej...

Kwiecień miesiącem autyzmu

 

Kwiecień uznany jest jako miesiąc świadomości autyzmu. Dzieci i dorośli ze spektrum autyzmu są obecni w naszym otoczeniu. Aby wyrazić solidarność z osobami ze spektrum autyzmu w naszej szkole dominował kolor niebieski.  Społeczność uczniowska  czynnie włączyła się w akcję malowania szkoły na niebiesko oraz mogła zapoznać się z informacjami dotyczącymi osób ze spektrum autyzmu z gazetki szkolnej.

 

Czytaj więcej...

Piknik 2023

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku. Serdecznie dziękujemy przy tej okazji wszystkim zaangażowanym w jego realizację. 


Więcej zdjęć znajduje się na naszym Facebooku. 

Czytaj więcej...

Jadłospis 12.06.2023 - 16.06.2023Poniedziałek

Łazanki z mięsem i kapusta, kompot

ALERGENY - pszenica, gorczyca

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 05.06.2023 - 07.06.2023Poniedziałek

Barszcz z ziemniakami, kartacze z mięsem, surówka z kiszonej kapusty 

ALERGENY - Zupa: seler, pszenica, mleko, II : pszenica,  jaja

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 29.05.2023 - 02.06.2023Poniedziałek

Spaghetti z mięsem, pomidorami i żółtym serem

ALERGENY - gluten, mleko

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour