• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 30 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Urodziny Andrzeja

Najlepsze życzenia dla Andrzeja!!!!!

W czwartek 4. października świętowaliśmy urodziny Andrzeja. Skończył on już 21 lat. Dlaczego on ma już tyle lat i uczy się w naszej szkole? Otóż uczniowie klas specjalnych uczą się nieco dłużej w szkole podstawowej, czy tak jak Andrzej w III klasie gimnazjalnej, niż przeciętny młodzieniec naszej szkoły. Warto wiedzieć, że niektórzy z nich jeszcze do 21 roku życia realizują w naszej szkole obowiązek szkolny. Najnowsze przepisy jednak skracają im okres nauki na II etapie edukacji do 20 lat. Wynika to z przepisów prawa oświatowego, z najnowszego rozporządzenia  , dziennik ustaw

Czytaj więcej...

Jubileuszowa 25 Akcja Sprzątanie Świata – Polska

Podobnie jak w poprzednich latach, w bieżącym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do  akcji „Sprzątanie świata”. Tegorocznej akcji towarzyszyło propagowanie selektywnej zbiórki odpadów w postaci prezentacji i plakatów .  Po zajęciach grupa  młodzieży  wyposażona w worki i rękawiczki przez Urząd Miasta zebrała śmieci na ulicach  wokół szkoły, nad Wisłą  oraz pod  lasem.

Halina Smol

Czytaj więcej...

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września po raz ósmy uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W akcji na całym świecie w tym roku wzięło udział ponad 4,5 tys. szkół. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W dwóch miejscach w szkole znajdowały się komisje egzaminacyjne składające się z uczniów klas piątych.
 
Uczestnicy akcji losowali pięć zadań związanych z tabliczką mnożenia i po poprawnym podaniu wyników otrzymywali specjalne certyfikaty uzyskując tym samym tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W akcji wzięło udział 52 uczniów klas czwartych i piątych. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, szczególnie uczniom, którzy zasiedli w komisjach.

Egzamin Ósmoklasisty i Egzamin Gimnazjalny


Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dostępne są m.in. następujące informacje:

- informatory o egzaminie 2018/19

- arkusze egzaminacyjne

- od grudnia 2018 - arkusze próbne

Wszystkie informacje można znaleźć w następujących zakładkach:

Egzamin Ósmoklasisty

Egzamin Gimnazjalny

 

Office 365 dla uczniów

Pragniemy poinformować, że poczyniliśmy starania o licencje Office 365 dla uczniów. Każdy uczeń może otrzymać bezpłatną licencję Office 365 A1 dla uczniów i studentów. W skład pakietu wchodzą m.in. takie aplikacje jak: Word, Excel, PowerPoint, Sway, Outlook, OneDrive. Korzystanie z pakietu odbywa się  w przeglądarce po zalogowaniu (bez instalowania).

Pliki zapisywane są w chmurze Microsoftu (OneDrive), można je pobrać na komputer, edytować online w przeglądarce na różnych urządzeniach mających dostęp do Internetu.

Utworzone dla ucznia konto w nazwie będzie zawierać jego imię i nazwisko. Konto docelowo będzie ważne dopóki licencjobiorca jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich lub może ulec skróceniu. Konto dla chętnych uczniów zostanie utworzone po podpisaniu przez rodzica zgody.  Zgody można oddać wychowawcy klasy.

Chciałbym być stolarzem!!!

Uczniowie klasy III E mają okazję już w klasach gimnazjalnych przygotowywać się do wyboru swojego zawodu. Poprzez różnorakie zajęcia techniczne mogą  poznawać, co jest ich mocną stroną. Chłopcy z klas specjalnych uczą się na technice, np. przybijać gwoździe, mierzyć długości metrem, czy też przykręcać wkręty. Wielokrotnie również zajmują się gotowaniem pysznych potraw, tworzeniem prac przestrzennych z różnorakich tworzyw lub uczą się przyszywać guziki i szyć na prawdziwej maszynie. Ostatnie zajęcia na technice sprawiły im ogromną frajdę. Dla niektórych przybicie gwoździa stało się nie lada wezwaniem. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
 
Dorota Stryczek

Czwartki Lekkoatletyczne 19.09.2018

Przy pięknej, jesiennej pogodzie tradycyjnie już ruszyła  kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy pod nazwą "Czwartki Lekkoatletyczne" i tradycyjnie już będą się one odbywać na stadionie SOSiR w środy. Za nami już pierwsza runda, która rozegrała się  19.09.2018 r. Na starcie stanęło 140 zawodników reprezentujących  7 szkół naszego powiatu.
Dziękujemy pani Dorocie Badura, Magdalenie Bojda, Honoracie Wiewióra, Dorocie Brachaczek, Katarzynie Wyleżuch, Krzempek za umożliwienie uczniom dojazdu na zawody.

Link do wyników znajduje się TUTAJ.

Barbara Milanowska

 

Czytaj więcej...

Stypendium Fundacji CORDARE dla Wiktorii Lazar po raz drugi

Wiktoria LAZAR, uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu po raz drugi znalazła się w gronie  stypendystów Fundacji CORDARE,  otrzymując  stypendium edukacyjne na rok szkolny 2018/19 . 
Uroczystość rozdania stypendiów odbyła się  3 września 2018 r. w Dąbrowie Tarnowskiej (Małopolskie). Wiktoria zasłużyła na stypendium swoimi  osiągnięciami w nauce oraz artystycznymi i sportowymi. Serdecznie gratulujemy!
Relacja i fotoreportaż z uroczystości znajdują się na stronie internetowej Fundacji CORDARE:
http://www.cordare.eu/2018/09/06/rosnie-liczba-stypendystow-cordare/

pedagog szkolny Małgorzata Orawska

 

 

Czytaj więcej...

Muzyka na 6 strunach

24.września w klasach specjalnych nauczyciele przygotowali lekcję otwartą, pt.:Muzyka na 6 strunach.Przybyli opiekunowie wraz z absolwentami dawnego gimnazjum z DPS w Strumieniu, klasa 8c z nauczycielem oraz trzy klasy zespołów specjalnych. Celem lekcji było poznanie grupy instrumentów strunowych, w tym szczegółowo strunowych szarpanych - gitary. Ważnym również celem tej lekcji była integracja wszystkich uczniów oraz opiekunów, a także nauczycieli. Treści w sposób innowacyjny zostały przekazane a cele osiągnięte. Już zapowiadamy kolejną lekcję otwartą,pt.:Muzyka na 4 strunach.

Dorota Stryczek

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour