• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 30 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok 2019/20 - kuratorium informuje


Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej można znaleźć informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/20.

Tutaj znajduje się link do zakładki na stronie MEN.

Tutaj można pobrać plakat zawierający podstawowe informacje.

 

 

 

Jubilatka w klasach specjalnych!

Ledwie nowy rok szkolny się rozpoczął, a w klasach specjalnych już świętowaliśmy. Nasza droga Pani Ela obchodziła swoje jubileuszowe 25 lat pracy. Z tej okazji wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyśpiewali głośne „100 lat” i częstowali się pysznym tortem. 

Jeszcze raz życzymy wielu sukcesów, spokoju, niekończących się pomysłów, wytrwałości i zdrowia na kolejne lata w posłudze nauczyciela.

Dorota Stryczek

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 3.09.2018 odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Za zdjęcia dziękujemy p. Magdzie Malinowskiej-Pudło.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wyprawka dla klas I-III na rok szkolny 2018/19

 1.  Piórnik:

•    2 ołówki(HB)
•    pióro
•    gumka
•    temperówka
•    kredki ołówkowe
•    linijka z dobrze widoczną skalą
•    nożyczki
•    kleje  w sztyfcie (magik i zwykły)

Czytaj więcej...

Inauguracja roku szkolnego

 

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września br.:

* godzina 9.00 klasy 1-5 przy ulicy Młyńskiej 8

* godzina 10.00 klasy 6-8 i klasy III gimnazjum przy ulicy 1 Maja 38.

Informacja

 

 

Informujemy, że są do odbioru stypendia naukowe i sportowe dla klas z SP Strumień i oddziałów gimnazjalnych. Stypendia można odebrać w sekretariacie w budynku przy ul. 1 Maja 38 , w godz, od 9,00 do 14.00.

 

Informacja

 

I. Z powodu  urlopu wypoczynkowego sekretariat  przy ul. Młyńskiej 8  będzie  nieczynny  od 02 lipca  2018r.  do 03  sierpnia  2018r..
 
Sekretariat  przy ul. 1 Maja  38  będzie  czynny w  godz. od 9:00  do 14:00
 
II. Karty  rowerowe   można  odbierać  w  dniach  od 02 lipca  2018r. do 06  lipca  2018r. w godz. 9:00  do 14:00  w  sekretariacie  szkoły  przy ul. 1 Maja 38  ( byłe  Gimnazjum w Strumieniu)Bracia na podium

W dniach 15-17 czerwca 2018r na Stadionie AZS Łódź odbyły się finały XXIV Ogólnopolskiej Edycji "Czwartków Lekkoatletycznych". Po przeprowadzeniu 7 spotkań lekkoatletycznych, które rozpoczęły się już 13.09.2017 r. a prowadzone były na stadionie SOSiR w Skoczowie w ramach VII  Skoczowskich Czwartków LA, rozegrany został Finał Miejski, który wytypował najlepszych zawodników z poszczególnych konkurencji dając im możliwość startu w finale ogólnopolskim. Do Łodzi, pod opieką trenera Tomasza Dybczyńskiego udała się kilkunastoosobowa  osobowa grupa zawodników reprezentująca barwy organizatora Czwartków LA, czyli miasta Skoczów. Skoczów znalazł się w gronie ponad 80 miast, które takie zawody przeprowadziły a sam finał w Łodzi zgromadził na starcie około 2tys zawodników. W tym gronie trzech reprezentantów ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu  zasługuje na szczególne wyróżnienie. Są to Sebastian Libura (aktualnie brązowy medalista Mistrzostw Śląska Dzieci), Jakub Libura i Lena Dybczyńska (w eliminacjach rzutu piłeczką palantową uzyskała odległość  20m) .

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 22 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Za zdjęcie dziękujemy Pani Magdzie Malinowskiej-Pudło.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour