• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wyprawka pierwszoklasisty 2023

Wyprawka pierwszoklasisty 2023

1. Piórnik

• 2 ołówki(HB)

• gumka

• temperówka

• kredki ołówkowe

• linijka z dobrze widoczną skalą

• nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami

• klej w sztyfcie

 

2. Zeszyty

• A4 w wąską linię 1 szt.

• A5 w kratkę 32 kartkowy 1 szt. (najlepiej bez marginesu)

Czytaj więcej...

Wakacje 2023

Wakacje czas zacząć. Życzymy wszystkim naszym uczniom wspaniałych wakacji. Wypoczywajcie i wróćcie do nas wypoczęci z nową energią. Nie zapominajcie o bezpieczeństwie szczególnie nad wodą i podczas opalania. 

Bawcie się dobrze!

 

 

 

Pożegnanie klas 8 2022/23

Koniec roku to czas pożegnań. Życzymy naszym ósmoklasistom wszystkiego co najlepsze. Spotykajcie w waszej dalszej życiowej drodze samych życzliwych ludzi wnoście w świat waszą radość i energię. 

Więcej zdjęć na naszym Facebooku. 

Za zdjęcia dziękujemy p. M. Malinowskiej - Pudło. 

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 19.06.2023 - 22.06.2023Poniedziałek

Pierogi z mięsem, surówka z kiszonej kapusty, sok

ALERGENY - pszenica,  jaja;

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka klas pierwszych do TWINPIGS

W dniu 15 czerwca wszystkie klasy pierwsze udały się na wycieczkę do Parku Rozrywki Twinpigs. Na miejscu dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji tj. diabelski młyn, karuzele, dom strachu, kino 5d czy też park linowy. Niesłychaną atrakcją była również kozia zagroda, gdzie można było pogłaskać zwierzątka i je nakarmić.

Czytaj więcej...

,,Smak życia czyli debata o dopalaczach ".

Uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w nietypowej lekcji - lekcji otwartej, podczas której obecni byli nauczyciele naszej szkoły. Tematyka lekcji obejmowała profilaktykę uzależnień i przeciwdziałania rozpowszechnianiu psychoaktywnych środków zastępczych w środowisku dzieci i młodzieży ale też zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne wynikające z używania dopalaczy.

Czytaj więcej...

,,Nowe narkotyki - Nowe zagrożenia "

Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w programie profilaktyki uniwersalnej ,,Nowe narkotyki - Nowe zagrożenia" w ramach Wojewódzkiej Akcji informacyjno - edukacyjnej Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Cieszynie.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z pedagogiem szkolnym, podczas których  obejrzeli filmik edukacyjny oraz dowiedzieli się jakie zagrożenie niosą narkotyki i w jaki sposób odmówić użycia substancji psychoaktywnych będąc pod presją rówieśników.

 

Czytaj więcej...

Prelekcja o rzemiośle

Uczniowie klas ósmych stoją przed ważnymi zmianami w swoim życiu. Wybór dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej. Dlatego  nasza młodzież uczestniczyła  w prelekcji o rzemiośle i dualnym kształceniu zawodowym przygotowanej przez przedstawicieli Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Cieszynie. 

Pedagog szkolny

 

Czytaj więcej...

Kwiecień miesiącem autyzmu

 

Kwiecień uznany jest jako miesiąc świadomości autyzmu. Dzieci i dorośli ze spektrum autyzmu są obecni w naszym otoczeniu. Aby wyrazić solidarność z osobami ze spektrum autyzmu w naszej szkole dominował kolor niebieski.  Społeczność uczniowska  czynnie włączyła się w akcję malowania szkoły na niebiesko oraz mogła zapoznać się z informacjami dotyczącymi osób ze spektrum autyzmu z gazetki szkolnej.

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour