• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Konkurs językowy Edi Panda

 

W środę 18 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Językowym EDI Panda. Jest to drugi po Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego w Wiśle konkurs językowy, w którym Nasza Szkoła bierze udział. Uczniowie klas V i VI mieli do napisania trudny test składający się z 30 pytań, do każdego pytania były przyporządkowane cztery możliwe odpowiedzi z których tylko jedna była poprawna. Za błędna odpowiedź uczniom są odejmowane punkty. Wyniki będą podane w czerwcu. W konkursie wzięło udział 27 osób. Wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy kciuki:)

 

Czytaj więcej: Konkurs językowy Edi Panda

Etap rejonowy XV edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej ,,Jonasz"

Cieszymy się bardzo, że uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami z Bąkowa, Drogomyśla i Pruchnej wzięli udział w etapie rejonowym XV edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej ,,Jonasz" 2011/2012 z Ewangelii św. Łukasza. Po wylosowaniu miejsc i wypełnieniu danych osobowych uczniowie otrzymali trudne testy do uzupełnienia z pytaniami otwartymi i cytatami biblijnymi. A rejon reprezentowali: Hubert Bojda, Bartłomiej Ochodek i Mateusz

Czytaj więcej: Etap rejonowy XV edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej ,,Jonasz"

II Wrocławski Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej.

Nasz chór szkolny powrócił z Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej, który miał miejsce we Wrocławiu. Nasi utalentowani chórzyści zdobyli

WYRÓŻNIENIE ZA WYSOKI POZIOM KULTURY WOKALNEJ.

Serdecznie gratulujemy!!! Zdjęcia z tego wydarzenia oraz filmik z nagraniem śpiewu chóru znajdują się na stronie Parafii św. Barbary w Strumieniu.

Konkurs matematyczny Edi Panda

"Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat"
- Galileusz


Dnia 17 kwietnia 2012 roku dwudziestu uczniów  Naszej Szkoły z klas IV- VI przystąpiło do konkursu matematycznego Edi Panda. Konkurs był podzielony na kategorie wiekowe i składał się z 30 pytań, które niejednemu dorosłemu mogłyby sprawić problem, szczególnie że czas do rozwiązania tych zadań wynosił godzinę lekcyjną. Konkurs miał formę testu i do każdego pytania były cztery warianty odpowiedzi spośród których tylko jedna była poprawna. 

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny Edi Panda

II etap Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego

14 kwietnia odbył się II etap Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z Polski, Republiki Czech i Republiki Słowacji. Łącznie wzięło w nim udział ponad 500 uczniów z 64 szkół, którzy zostali wyłonieni drogą eliminacji wewnątrzszkolnych. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów:

Czytaj więcej: II etap Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour