• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Hojny Mikołaj w klasach specjalnych

W tym roku Mikołaj podarował nam worki pełne słodkości. Dodatkowo zostawił dla nas wspaniałe i atrakcyjne niespodzianki. Święty Mikołaj dobrze wie, że bardzo lubimy bawić się pluszakami. Otrzymaliśmy od niego piękne maskotki, zabawki, czasopisma, książeczki, kolorowanki, flamastry. Podarunki wprawiły nas w cudowny i radosny nastrój. Za dużą pomoc Świętemu Mikołajowi bardzo dziękujemy Oliwierowi Tront.


Wioletta Milata

 

Czytaj więcej: Hojny Mikołaj w klasach specjalnych

Wyjazd sportowo-rekreacyjny klasy 6a

Na początku grudnia uczniowie klasy 6a o profilu sportowym, przebywali w Brennej, gdzie szlifowali swoją formę. Treningi odbywały się trzy razy dziennie. Dwie godziny w hali sportowej plus dwa treningi biegowe. Celem wyjazdu było również zintegrowanie zespołu klasowego. Uczniowie chętnie brali udział w wieczornych zajęciach świetlicowych. W czawartek pojechaliśmy do Chlebowej Chaty , gdzie poznaliśmy historię wypieku chleba oraz jak powstaje miód. Na zakończenie uczniów czekała jeszcze niespodzianka : w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Teatrze elektrycznym w Skoczowie, by zobaczyć film pt. AD Astra. 

  

Czytaj więcej: Wyjazd sportowo-rekreacyjny klasy 6a

Finał Szlachetnej Paczki

XIX edycja Szlachetnej paczki za nami. Rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz przyjaciele naszej szkoły kolejny raz włączyli się w realizację zbiórki dla potrzebującej rodziny, tym razem z okolic Cieszyna.

Wasze otwarte serca przerosły nasze oczekiwania. Zebrane pieniądze pozwoliły nam na zakupienie 3 t węgla, pieluchomajtek dla starszej pani, środków higienicznych oraz prezentów w tym: ubrania , kosmetyki, buty.
Zebraną żywność i środki higieniczne zapakowaliśmy do 12 pudeł, które zostały dostarczone do magazynu Szlachetnej paczki w Cieszynie, a następnie przekazane rodzinie. Z informacji od wolontariusza wiemy, że rodzina była zaskoczona, nie obyło się bez łez wzruszenia i niedowierzania. Największą radość sprawił im opał na zimę oraz niespodzianki, które przygotowaliśmy dla nich.
Serdecznie dziękujemy za włączenie się w pomoc rodzinie. Kolejny raz społeczność szkolna udowodniła, że ma gorące i otwarte na pomoc innym serca.  

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Czytaj więcej: Finał Szlachetnej Paczki

Jadłospis 16.12.2019 - 20.12.2019

Poniedziałek 

Żurek z ziemniakami i białą kiełbasą ( 7; )
Ziemniaki, jajko sadzone, sałata zielona ze śmietaną. (3; 7;)

Czytaj więcej: Jadłospis 16.12.2019 - 20.12.2019

Zbiórka żywności "TAK POMAGAM"

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, itp. Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób wykluczonych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się świętami. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych.Dzięki uprzejmości dyrekcji Auchan w Bielsku – Białej wolontariusze z naszej szkoły w dniach 6 i 7 grudnia 2019 r. również uczestniczyli w tej zbiórce. Były to uczennice: Dominika Owsiany, Paulina Grzyb, Martyna Kołdys, Oliwia Wieczorek, Lena Dybczyńska, Natasza Rauer i Marcelina Bojda. Paczki świąteczne, które są przygotowywane z ofiarowanych rzeczy trafią do najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Czytaj więcej: Zbiórka żywności "TAK POMAGAM"

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour