• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Letters to Zübeyde Hanim in Turkey

In November 2013 students of grades 6a and 6b wrote letters to their peers from the school Zubeyde Hanim in Turkey. Zubeyde Hanim Ortaokulu is one of the partner schools participating  in the Comenius program.
Because our students initiated post exchanging with students from abroad (pen pals), their letters, written in English of course, were aimed at presenting themselves: all sixth graders introduced themselves, described their interests, hobbies and free time activities, wrote a few words about their families, places of living, school and classroom.

Czytaj więcej: Letters to Zübeyde Hanim in Turkey

Wideokonferencja z Bułgarią

We wtorek 3 grudnia uczniowie klas 5 brali udział w wideokonferencji z uczniami ze szkoły w Bułgarii. Szkoła Hristo Yassenov w Bułgarii jest jedną ze szkół partnerskich biorących wraz z naszą szkołą w programie Comenius.

Na początku, dla przełamania lodów, uczniowie zaśpiewali piosenkę każdy w swoim ojczystym języku. Potem nasi uczniowie nauczyli swoich bułgarskich kolegów słowa "Cześć." W trakcie wideokonferencji piątoklasiści wymieniali się informacjami dotyczącymi życia w szkole i sposobów spędzania wolnego czasu. Były pytania o zabytki i ważne miejsca w regionie, ale też o przepis na tradycyjną polską potrawę.

Czytaj więcej: Wideokonferencja z Bułgarią

Mapa szkół partnerskich

Uczniowie klas trzecich przygotowali mapę Europy, na której nanieśli wszystkie szkoły biorące udział w naszym projekcie Comenius. Mapę można podziwiać na korytarzu szkoły

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, za które dziękujemy p. M. Malinowskiej - Pudło.

Czytaj więcej: Mapa szkół partnerskich

październik 2013

W środę 30 października uczniowie klas 4 -6 uczestniczyli w apelu poświęconym programowi Comenius. Uczniowie dowiedzieli na czym polega ten program, jakie kraje partnerskie biorą w nim udział oraz jakie działania będą podjęte w ramach tego programu w naszej szkole.

Druga część apelu poświęcona była Szwecji. To właśnie tam odbyła się pierwsza wizyta w ramach "Comeniusa." Uczniowie zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat tego kraju, a także dowiedzieli się o jego tradycjach i kulturze. Swoje zdjęcia i  sprawozdanie przekazał Reksio nasza podróżująca maskotka.

Czytaj więcej: październik 2013

październik 2013

Wyprawa Rezerwatu Przyrody Rotuz i nad jezioro Goczałkowickie w ramach nagrywania filmiku o otoczeniu szkoły.

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour