• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Kulig klas 4

W dniu 29 stycznia klasy 4 pojechały na kulig do Brennej Leśnicy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Warto ponieważ było naprawdę bardzo fajnie...

 

 

 

Czytaj więcej...

Wykaz zajęć dodatkowych na II semestr.

Informujemy, że w zakładce „Zajęcia Dodatkowe” znajduje się aktualny wykaz zajęć dodatkowych na II semestr.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli naszej szkoły.

 

 

 

Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia

W dniu 25 stycznia br. odbył się szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Wzięło w nim udział 82 uczniów z klas IV, V i VI. Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Milena Szczypka (kl. Vb) uzyskując 187 punktów na 200 możliwych do uzyskania. Kolejne miejsca otrzymali uczniowie klasy VIc: Michał Skoneczny – 186 p. oraz Patrycja Gurba – 185 p. Najlepszy wynik w kategorii klas czwartych otrzymała uczennica klasy IVb, Oliwia Szweblik, zdobywając 176 punktów. Gratulujemy!

W zestawieniu poniżej znajdują się wyniki wszystkich uczestników.

D. Banach

Czytaj więcej...

Mini kosz

Dnia 24.01.2013r. na hali w Górkach Wielkich odbyły się powiatowe (grupa) zawody w mini piłce koszykowej. Dziewczęta ze szkoły podstawowej w Strumieniu w składzie: Karolina Strządała, Maja Sosnowska, Hiacynta Janota, Julia Wójtowicz, Marianna Gandzel, Nikola Kłóś (6b), Kaja Francuz (6a), Oliwia Zięba, Aneta Lazar, Marlena Michalska, Patrycja Gurba, Paulina Czakon (6c) zajęły 2 miejsce a chłopcy  w składzie: Jakub Ciałoń, Wojciech Wójtowicz (5a), Szymon Czakon, Patryk Fabian, Maksymilian Gac, (6c), Adam Grygier,  Łukasz Bryła, Kamil Kuś, Piotr Pawlus (6b), Dominik Opalski, Kacper Dziędziel, Sylwester Miły (6a) zajęli 4 miejsce.

 

Czytaj więcej...

Wszystkie kolory świata. Akcja UNICEF

Na korytarzu naszej szkoły znajduje się niecodzienna wystawa, na parapecie, stołach i w wiklinowych koszach grzecznie siedzą sobie szmaciane laleczki. Zabawki wykonane zostały przez naszych uczniów w ramach projektu UNICEF "Wszystkie kolory świata."

 

 

Czytaj więcej...

Indywidualizacja w Gminie Strumień drogą do sukcesu

Rozkład zajęć w ramach projektu "Indywidualizacja w Gminie Strumień droga do sukcesu" SP Strumień.

Zmiany od 14.01.2013 r.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Projekt „Indywidualizacja w Gminie Strumień drogą do sukcesu”

W okresie od października 2012 r. do czerwca 2013 r. w naszej szkole przeprowadzany jest projekt „Indywidualizacja w Gminie Strumień drogą do sukcesu”, który jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 9.1.2. POKL „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”. Projekt realizowany jest przez Zespół Obsługi Szkół w Strumieniu przy współpracy z placówkami oświatowymi, a skierowany jest do uczniów klas I-III.

Czytaj więcej...

Wyniki Międzyszkolnego, Świątecznego Konkursu z J. Angielskiego

8 stycznia 2013r. w Szkole Podstawowej w Strumieniu odbył się I Międzyszkolny Świąteczny Konkurs Języka Angielskiego CHRISTMAS CAROLS, SONGS AND POEMS. Wzięło w nim udział 61 uczniów z pięciu szkół podstawowych: SP w Goleszowie, SP nr 2 w Chybiu, SP w Drogomyślu, SP w Zabłociu i SP w Strumieniu. Dzieci pojedynczo lub w grupach zaprezentowały na scenie 18 piosenek i 10 utworów wierszowanych – wszystkie w języku angielskim i wszystkie utrzymane w tematyce zimowo - świątecznej.

Występy, zarówno od strony językowej jak i artystycznej, oceniała 8-osobowa komisja, która wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach: 

Czytaj więcej...

Informacje dotyczace grypy

Pamiętaj!!!

Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę oraz chronić przed nią innych: w czasie kaszlu i kichania zakrywaj nos i usta chusteczką jednorazową poza domem zawsze miej przy sobie żel antybakteryjny do rąk lub zapas jednorazowych chusteczek nasyconych roztworem alkoholu, w przypadku ich braku kichaj lub kaszl w zgięcie łokciowe—Twoje dłonie nie zostaną skażone wirusem w środkach transportu zbiorowego unikaj niepotrzebnego dotykania powierzchni i elementów ich wyposażenia unikaj bliskiego kontaktu z innymi podróżnymi oraz masowych zgromadzeń zadbaj, aby Twoi najbliżsi przestrzegali powyższych zaleceń.

Więcej informacji znajduje się poniżej.

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour