• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Turniej tenisa stołowego

 

Dnia 12 i 24 października 2012r. na hali sportowej w Strumieniu odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. Do rozgrywek przystąpiło 79 uczniów. Jednakże do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 pierwszych osób w każdej kategorii wiekowej zarówno chłopców jak i dziewcząt.

 

 

Czytaj więcej...

Zasady bezpieczeństwa na drodze i nie tylko

 

 

Niedawno mieliśmy okazję gościć w progach naszej szkoły starszego aspiranta Roberta Wajdę z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

 

 

Czytaj więcej...

Co dziś na obiad...?

Informujemy, że od połowy października na naszej stronie internetowej w zakładce ŚWIETLICA znajduje się jadłospis. Jest on aktualizowany co dwa tygodnie.

 

 

 

 

Dzień Nauczyciela

W dniu 12 października odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Występ przygotowali uczniowie klas piątych pod czujnym okiem Pani Katarzyny Pająk i Pani Iwony Spory.

 

 

Czytaj więcej...

Czwartki lekkoatletyczne - podsumowanie

 

Najmłodsi miłośnicy „Królowej Sportu” zakończyli rundę jesienną „Czwartków Lekkoatletycznych”. 20 września b.r. na stadionie SOSiR w Skoczowie odbyły się pierwsze zawody z cyklu popularnych w całej Polsce „Czwartków LA”, a kolejne 27 września i 4 października.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Biegi przełajowe

W czwartek 4 października 2012 r. na stadionie sportowych RKS "Cukrownik" w Chybiu odbyły się Powiatowe drużynowe biegi przełajowe. Na zawodach rywalizowały wszystkie zwycięskie szkoły podstawowe i gimnazjalne szczebli miejsko-gminnych.

 

 

 

Czytaj więcej...

Czwartki lekkoatletyczne

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Przy pięknej, jesiennej aurze odbyła się 3 i ostatnia w tym roku runda "Czwartków Lekkoatletycznych". Najmłodsi miłośnicy "Królowej Sportów" spotkają się ponownie na wiosnę aby kontynuować rozpoczętą rywalizację. Następna, 4-runda zawodów odbędzie się 25 kwietnia 2013 r. Na wiosnę zaplanowane są 4 czwartkowe spotkania oraz na zakończenie finał miejski, który uprawniał będzie najlepszych do startu w finale ogólnopolskim.

 

 

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu uczniowskiego

Pod koniec września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W tym roku swoje kandydatury zgłosiło sześcioro uczniów, którzy na plakatach wyborczych zaprezentowali ciekawe plany i pomysły jakie mają zamiar wprowadzić w danym roku szkolnym.

 

 

 

Czytaj więcej...

Koncert muzyczny

We wtorek 02.10.2012r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym prowadzonym przez lidera grupy muzycznej „Avocado”.
Tym razem dzieci poznały grupę instrumentów perkusyjnych, a dokładnie ich nazwy, budowę, historię powstania i oczywiście zastosowanie w praktyce :).
Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki, do której  kilkoro uczniów zagrało na zaprezentowanych wcześniej instrumentach.


A. Kwaśny

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour