• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Nagroda dla chóru szkolnego

W czwartek (28.09) chór szkolny Canzonetta i Pan Krzysztof Wójtowicz odebrali z rąk starosty cieszyńskiego Jerzego Nogowczyka Nagrodę Powiatu Cieszyńskiego w Dziedzinie Kultury im. Leopolda Jana Szersznika w kategorii Twórczości Artystycznej.

Dziękuję wnioskodawcom, dziękuję wysokiej kapitule, że wśród tak licznych nominacji jednak zdecydowali się wybrać nas w tym roku - mówił podczas odbierania nagrody Krzysztof Wójtowicz, który dyrygował Canzonettą od 1971 r., - Ziemi cieszyńska nas wychowała i wykształciła. Teraz jesteśmy tej naszej ziemi coś winni i to robimy - dodał Krzysztof Wójtowicz.

Żródło: www.parafia.strumień.com


Mini Piłka Nożna

W piątek (28.09) na boisku przy Gimnazjum w Strumieniu rozegrano miejsko-gminny turniej w mini piłce nożnej. W turnieju zagrały drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy. Nasi piłkarze odnieśli ogromny sukces, zajęli I miejsce i awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się 1 kwietnia!

Gratulujemy!!!!

Poniżej przedstawiamy skład zwycięskiej drużyny oraz zestawienie meczów i bramek.

Czytaj więcej...

II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

"Dla każdego, jak marzenie,
jest przez zero (0) liczb mnożenie!
Zawsze wynik masz gotowy -
zero - no i kłopot z głowy!"


"Edukacja-Zabawa-Integracja" to hasło tegorocznej akcji edukacyjnej II Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w której Nasza Szkoła wzięła udział jako Organizator Lokalny. 28 września 2012 r. uczniowie klas IV - VI mogli przystąpić do egzaminu o tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia". Egzamin składał się z pięciu zadań opierających się na tabliczce mnożenia w zakresie do 100. Do egzaminu przystąpiły 84. osoby. Wszystkie osoby, które uzyskały certyfikat eksperta tabliczki mnożenia zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach na stronie www.wmtday.org

S. Sobkowicz

Czytaj więcej...

Czwartki LA część II

Pogoda nie rozpieszczała młodych lekkoatletów podczas 2-rundy Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się 27.09.2012 r. na stadionie miejskim SOSiR w Skoczowie. Siąpiący co chwilę deszcz powodował, że podłoże bieżni i rzutni a zwłaszcza skoczni było bardzo śliskie co nie sprzyjało zdobywaniu życiowych wyników. Jednak kilka wartościowych rezultatów udało się osiągnąć.

Dziękujemy pani Magdalenie Malinowskiej-Pudło, Teresie Owsiak, panu Jackowi Jagieła,Mariuszowi Herman, Robertowi Młynarczykowi za umożliwienie uczniom dojazdu na zawody.

Czytaj więcej...

Gminne Biegi Przełajowe

Dnia 25.09.2012 na stadionie w Strumieniu odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli pierwsze miejsce i będą reprezentowali gminę na zawodach powiatowych w Chybiu dn.04.10.2012. skład drużyny chłopców: Szymon Czakon (6c), Dominik Moj, Mateusz Pająk (5b), Dominik Opalski (6a), Adam Grygier, Łukasz Bryła (6b). skład drużyny dziewcząt: Dominika Smorąg, Oliwia Zięba (6c), Natalia Herman (6b), Natalia Góra, Oliwia Zawada (5c), Emilia Krawczyk (6a) gratulujemy i życzymy powodzenia:)

B. Milanowska

Czytaj więcej...

Czwartki LA część I

20 września b.r. na stadionie SOSiR w Skoczowie odbyły się pierwsze zawody z cyklu popularnych w całej Polsce „Czwartków LA”.

Bardzo dziękujemy pani Honoracie Ochodek, pani Monice Zawada, pani Teresie Owsiak i panu Robertowi Młynarczykowi za  umożliwienie uczniom dojazdu na zawody.

Zawody są przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m – dziewczęta i 1000 m – chłopcy oraz skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Zawodnik może wziąć udział w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej. Skoczowska impreza składać się będzie z 7 mitingów (3 na jesień i 4 na wiosnę).

Czytaj więcej...

Spotkanie z rodzicami

Informujemy, że 26.09.2012 (środa) obędzie się spotkanie z rodzicami.

Uaktualniony harmonogram spotkań z rodzicami i konsultacji indywidualnych można znaleźć w zakładce PLAN WSPÓŁPRACY w Strefie rodzica.

 

 

Szkolny rajd górski

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na rajd górski. Rajd odbędzie się w sobotę 29 września. W tym roku zdobywać będziemy Stożek.

Chętni uczniowie zobowiązani są do przyniesienia pisemnej zgody od rodziców.

Druk zgody znajduje się TUTAJ.

Inauguracja roku szkolnego 2012/13

W dniu trzeciego września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość uświetnił udział pani burmistrz, która oficjalnie wykonała pierwszy dzwonek.

Serdecznie witamy wszystkich naszych uczniów po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło chcemy przyjąć w naszym gronie pierwszoklasistów. Na ten nowy początek chcieliśmy życzyć wszystkim:" [...] aby  pierwszy  dzwonek otworzył  przed  wami  drzwi  do  intelektualnej, wielkiej  przygody, a codzienny  wysiłek  przynosił  jak  najlepsze  efekty.  Czas  spędzony w szkole niech  będzie  dla was owocny i  radosny.  Niech dzieci spełniają  oczekiwania nauczycieli i ich nadzieje, a  praca  przyniesie im i ich Rodzicom  jak  najwięcej  satysfakcji  i  zadowolenia."

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour