• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Plan lekcji II semestr 2011/2012.

Nowy plan lekcji na semestr letni bieżącego roku szkolnego jest dostępny w zakładce  DOKUMENTY.

 

 

 

Fotorelacja z balu szkolnego - klasy młodsze

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu szkolnego, który odbył się 27.01 w sali OSP.

Za zdjęcia dziękujemy p. M. Malinowskiej- Pudło.

 

 

Czytaj więcej...

Koncert muzyczny

W dniu 23 stycznia w naszej szkole odbył się koncert muzyczny. Panowie zaprezentowali "podróż" muzyczną przez wieki, zaczynając od pieśni rycerskich ("Bogurodzica"), a kończąc na współczesnych ("Konik na biegunach"). Jak widać na zdjęciach było dużo zabawy i śmiechu.

Za zdjęcia dziękujemy p. M. Malinowskiej-Pudło.

Czytaj więcej...

Ferie na sportowo

W środę 01.02.2012 uczniowie naszej szkoły, chcąc czynnie i aktywnie spędzić czas wolny od zajęć szkolnych, wzięli udział w wyjeździe na lodowisko do Pawłowic. Mimo tak srogiego mrozu zabawa była doskonała! Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z wyjazdu.
Dyrekcji oraz Urzędowi Miasta i Gminy dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu.

A. Kwaśny

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminy Turniej Mini Siatkówki

Dnia 24.01.2012 w hali sportowej w Strumieniu odbył się miejsko-gminny turniej mini piłki siatkowej szkół podstawowych. Dziewczęta naszej szkoły w składzie: Magdalena Szczypka, Zuzanna Pabich, Katarzyna Żur (6a), Karolina Strządała (5B), Kamila Bukowska (6a), Anna Holewik, Dominika Kupka (6b), Maja Sosnowska, Marianna Gandzel (5b), Paulina Sikora (6b) zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując I miejsce.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. W tym czasie odbędą się w naszej szkole następujące imprezy:

31 stycznia (wtorek) i 7 lutego (wtorek) w godzinach 9-11 zajęcia dla szachistów,

8 lutego (środa) turniej szachowy z możliwością zdobycia V i IV kategorii szachowej. Zawody odbędą się w godzinach 9.00 - około 14.30. Zbiórka 8.40 przed salą 42.

1 lutego (środa) wyjazd na lodowisko. Zbiórka o godzinie 8.45 przed halą. Należy wcześniej zgłosić swój udział i mieć zgodę rodziców na wyjazd. Zapisy u pani Bożeny Filipowskiej.

Koszty przejazdu pokrywa sponsor - Urząd Miasta i Gminy w Strumieniu, uczestnik opłaca koszt wstępu na lodowisko i ewentualnie wypożyczenia łyżew.

 

Konkurs Wiedzy Bibilijnej "Jonasz"

 

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XV Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej ,,Jonasz" 2011/2012 z Ewangelii wg św. Łukasza.

Uczniowie w liczbie 31 rozwiązywali skomplikowane pytania dotyczące znajomości tej księgi na etapie szkolnym. W rezultacie do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Czytaj więcej...

Szachowa Liga Szkolna Podbeskidzia

Obfite opady śniegu nie przeszkodziły w sobotę 14 stycznia 2012 roku na rozegranie w Szkole Podstawowej w Strumieniu największej młodzieżowo-dziecięcej imprezy szachowej – Ligi Szkolnej Podbeskidzia. Były to już czwarte zawody w tym roku szkolnym. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwa – 3 marca w Cieszynie i 14 kwietnia w Czechowicach-Dziedzicach. Startują uczniowie szkół podstawowych (najwięcej), gimnazjum i szkół średnich oraz przedszkoli. W tej grupie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Strumieniu.

Czytaj więcej...

Góra grosza.

„Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza jest największa na świecie”


Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji „Góry Grosza”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz rodzin zastępczych. Jeszcze jednym, równie istotnym celem było uświadomienie naszym uczniom, że każda, nawet ta najdrobniejsza moneta ma wielką wartość i może pomóc potrzebującemu koledze lub koleżance.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour