• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Matematyka Innego Wymiaru


"Matematyka wyposaża nas w coś jakby nowy zmysł"
Charles Robert Darwin

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w innowacyjnym przedsięwzięciu zainicjowanym przez pasjonatów Królowej Nauk o nazwie Matematyka Innego Wymiaru. Projekt ten miał i ma na celu m.in: poszerzyć wiedzę uczniów z zakresu matematyki, rozwijać wyobraźnię i uczyć logicznego myślenia przez rozwiązywanie rozmaitych zadań czy też granie w gry strategiczne na stronie internetowej www.matematykainnegowymiaru.pl. 30 marca bieżącego roku uczniowie, którzy przystąpili do projektu, wzięli udział w Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży.

Czytaj więcej...

Konkurs językowy Edi Panda

 

W środę 18 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Językowym EDI Panda. Jest to drugi po Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego w Wiśle konkurs językowy, w którym Nasza Szkoła bierze udział. Uczniowie klas V i VI mieli do napisania trudny test składający się z 30 pytań, do każdego pytania były przyporządkowane cztery możliwe odpowiedzi z których tylko jedna była poprawna. Za błędna odpowiedź uczniom są odejmowane punkty. Wyniki będą podane w czerwcu. W konkursie wzięło udział 27 osób. Wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy kciuki:)

 

Czytaj więcej...

Etap rejonowy XV edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej ,,Jonasz"

Cieszymy się bardzo, że uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami z Bąkowa, Drogomyśla i Pruchnej wzięli udział w etapie rejonowym XV edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej ,,Jonasz" 2011/2012 z Ewangelii św. Łukasza. Po wylosowaniu miejsc i wypełnieniu danych osobowych uczniowie otrzymali trudne testy do uzupełnienia z pytaniami otwartymi i cytatami biblijnymi. A rejon reprezentowali: Hubert Bojda, Bartłomiej Ochodek i Mateusz

Czytaj więcej...

Konkurs matematyczny Edi Panda

"Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat"
- Galileusz


Dnia 17 kwietnia 2012 roku dwudziestu uczniów  Naszej Szkoły z klas IV- VI przystąpiło do konkursu matematycznego Edi Panda. Konkurs był podzielony na kategorie wiekowe i składał się z 30 pytań, które niejednemu dorosłemu mogłyby sprawić problem, szczególnie że czas do rozwiązania tych zadań wynosił godzinę lekcyjną. Konkurs miał formę testu i do każdego pytania były cztery warianty odpowiedzi spośród których tylko jedna była poprawna. 

Czytaj więcej...

II Wrocławski Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej.

Nasz chór szkolny powrócił z Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej, który miał miejsce we Wrocławiu. Nasi utalentowani chórzyści zdobyli

WYRÓŻNIENIE ZA WYSOKI POZIOM KULTURY WOKALNEJ.

Serdecznie gratulujemy!!! Zdjęcia z tego wydarzenia oraz filmik z nagraniem śpiewu chóru znajdują się na stronie Parafii św. Barbary w Strumieniu.

II etap Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego

14 kwietnia odbył się II etap Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z Polski, Republiki Czech i Republiki Słowacji. Łącznie wzięło w nim udział ponad 500 uczniów z 64 szkół, którzy zostali wyłonieni drogą eliminacji wewnątrzszkolnych. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów:

Czytaj więcej...

Najpiękniejsze wiersze dla dzieci

2 kwietnia 2012r. odbył się Szkolny  Konkurs Recytatorski pod hasłem „ Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VI. Do konkursu przystąpiło 42 dzieci, które zaprezentowały utwory znanych poetów polskich.
Jury oceniało recytację pod kątem interpretacji tekstu, zwracało uwagę na kulturę słowa, a całości dopełniał ogólny wyraz artystyczny.
Młodzi  artyści z przejęciem prezentowali utwory, przykładając wielu starań, by osiągnąć jak najlepszy efekt, niektórzy nawet zaopatrzyli się w rekwizyty.

Czytaj więcej...

Międzyregionalny Konkurs J. Angielskiego w Goleszowie

4 kwietnia odbył się Międzyregionalny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV – VI w Goleszowie. Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie klas IV i uzyskali wysokie miejsca:

Milena Szczypka (4b) – 2 miejsce

Szczepan Blobel (4b) – 6 miejsce

Michalina Tomczak (4a) – 7 miejsce

Gratulujemy!

II Wrocławski Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej.

W dniach 13- 15 kwietnia nasz chór szkolny wyjeżdża na II Wrocławski Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej.

Nasz chór wystąpi wraz z chórami z Danii, Węgier i Czech.

Życzmy powodzenia!!!

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour