• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Szachowa Liga Szkolna Podbeskidzia

Obfite opady śniegu nie przeszkodziły w sobotę 14 stycznia 2012 roku na rozegranie w Szkole Podstawowej w Strumieniu największej młodzieżowo-dziecięcej imprezy szachowej – Ligi Szkolnej Podbeskidzia. Były to już czwarte zawody w tym roku szkolnym. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwa – 3 marca w Cieszynie i 14 kwietnia w Czechowicach-Dziedzicach. Startują uczniowie szkół podstawowych (najwięcej), gimnazjum i szkół średnich oraz przedszkoli. W tej grupie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Strumieniu.

Czytaj więcej...

Góra grosza.

„Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza jest największa na świecie”


Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji „Góry Grosza”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz rodzin zastępczych. Jeszcze jednym, równie istotnym celem było uświadomienie naszym uczniom, że każda, nawet ta najdrobniejsza moneta ma wielką wartość i może pomóc potrzebującemu koledze lub koleżance.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu Christmas Carols, Songs and Poems

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu świątecznego zorganizowanego przez nauczycieli anglistów.

Kategoria wiersz:

I miejsce

Milena Szczypka

II miejsce

Paulina Sikora, Magdalena Białożyt

III miejsce:

Wojciech Masztalerz, Marcin Czech, Kacper Wileński

Czytaj więcej...

Christmas Carols, Songs and Poems

21 grudnia odbył się świąteczny konkurs języka angielskiego "Christmas Carols, Songs and Poems". Była to już 3 edycja konkursu, w którym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali na scenie anglojęzyczne kolędy, świąteczne piosenki i wiersze wprowadzając nas tym samym w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Jasełka

22 grudnia odbyły się jasełka. Przygotowali je uczniowie klas IVa, IVb, IIb, pod okiem p. K. Pająk i p. D. Gabzdyl.


Zapraszamy na  fotorelację z tego wydarzenia. Za zdjęcia dziękujemy p. M. Malinowskiej-Pudło.

Czytaj więcej...

Wyjazd klas szóstych do teatru

16 grudnia klasy 6a i 6b pod opieką wychowawczyń Lucyny Hawerland-Głubczyk i Małgorzaty Zbijowskiej oraz Katarzyny Pająk udały się do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej na spektakl pt. „Mr Scrooge” na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Historia skąpca Ebenezera Scrooge'a została w niezwykle widowiskowy sposób opowiedziana  przez olbrzymie białe anioły, poruszające się na miniaturowych mebelkach jak na szczudłach.

Czytaj więcej...

Życzenia świąteczne

 

Minął kolejny rok i zbliża się Boże Narodzenie. Pięknie ustrojona choinka, wesołe dźwięki kolęd oraz radość przystrajająca ludzkie serca niech oznajmiają, że nadszedł czas odpoczynku i świętowania. Życzymy Wam abyście jak najdłużej doświadczali magii Świąt, a Nowy Rok 2012 niech przyniesie Wam wiele sukcesów w nauce!

Gminny turniej tenisa stołowego

 

Dnia 14 grudnia 2011r. na hali sportowej w Strumieniu odbył się gminny turniej tenisa stołowego. Drużynowo chłopcy naszej szkoły w składzie: Adam Holesz (6b), Konrad Lang, Damian Krzempek (6a) zajęli 2 miejsce, a dziewczęta w składzie: Karolina Strządała (5b), Patrycja Gurba (5c), Paulina Sikora (6b) zajęły 3miejsce. Indywidualnie pierwsze miejsce zdobył Adam Holesz, a Karolina Strządała 2miejsce. Gratulujemy!

Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z tych zawodów.

B.Milanowska

Czytaj więcej...

Szkolny turniej tenisa stołowego

Dnia 8 grudnia 2011r. na hali odbył się szkolny turniej tenisa stołowego, w którym wzięło udział 15 uczniów  klas IV-VI (8dziewcząt i 7chłopaków).

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Karolina Strządała (5b), II - Paulina Sikora (6b), III - Patrycja Gurba (5c), IV - Anna Holewik (6b), V - Paulina Czakon (5c), VI - Daria Dolniak (6a), Dominika Smorąg, (5c), Oliwia Zięba (5c).

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour