• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień Bezpiecznego Internetu 2020.

Działajmy razem! Działajmy bezpiecznie!

„Internet, niestety, jest wciągający - więc muszą uważać z niego korzystający!” – Tak uczniowie klasy piątej podsumowali korzystanie z Sieci podczas apelu szkolnego, przygotowanego by uczcić  tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2020.

Tegoroczny DBI 2020,  czyli Dzień Bezpiecznego Internetu, miał miejsce we wtorek 11 lutego. DBI rokrocznie obchodzony jest w szkole. Głównym jego celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci internetowej i jej dobrodziejstw. „Jednoczymy się w celu ochrony przed zagrożeniami związanymi z użytkowaniem nowych technologii. To jednak samo się nie stanie. Działajmy Razem! Działajmy Bezpiecznie!” – to słowa uczennic z klasy ósmej na podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu ucznia.

Czytaj więcej...

Terminy rekrutacji do szkół średnich

1. Podanie do publicznej wiadomości przez dyrektora szkoły ponadpodstawowej obowiązkowych zajęć edukacyjnych, z których oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

 do końca lutego 2020r.

2. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami 

z wyłączeniem szkół i oddziałów dwujęzycznych i oddziałów międzynarodowych, oddziałów wojskowych, oddziałów wymagających szczególnych indywidualnych predyspozycji (sprawdzian uzdolnień kierunkowych) oraz szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe.

od 11 maja 2020 r. do 23 czerwca 2020 r. do godz.15.00

Czytaj więcej...

Wyjazd na lodowisko 2020.02
15 lutego chętni uczniowie naszej szkoły wybrali się na lodowisko. 


 

Walentynki 2020
W czwartek 13 lutego uczniowie naszej szkoły obchodzili Walentynki. Z tej okazji odbyła się szkolna dyskoteka.

 

 

 

 

Wyjazdy do kina i teatru

3 lutego uczniowie klas szóstych wzięli udział w nietypowej lekcji kinowej połączonej z projekcją filmu"Łowcy czarownic". Lekcja multimedialna świetnie połączyła edukację i rozrywkę , uczniowie utrwalili wiadomości związane z budową komiksu. Wiele wzruszeń przyniosła wszystkim historia młodego Jovana, chłopca chorującego na częściowe porażenie mózgowe, który dzielnie stawiał czoła swoim ograniczeniom.


11 lutego uczniowie klas 4-5 mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny pt.: „Najznakomitsze historie biblijne dla dzieci” na scenie kina Na Starówce w Żorach.

Czytaj więcej...

Dzień pizzy

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy uczniowie klas specjalnych naszej szkoły samodzielnie zagniatali ciasto, a następnie wykonali pizzę, każdy według własnego pomysłu.

 

 

 

 

 

Innowacja z j. angielskiego w klasie 1C

 

 W ramach zajęć dodatkowych w klasie 1C z języka angielskiego uczyliśmy się nazw produktów potrzebnych do przygotowania super kanapki. Było pysznie!

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

 

 

Serdecznie zapraszamy do polubienia naszej szkolnej strony.

 

 

 

Jadłospis 17.02.2020 - 21.02.2020

Poniedziałek 

Zupa grochowa z kiełbasą (7; )
Pierogi z truskawkami, masłem i cukrem. (1; 3; 7;)

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour