• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 07.11.2022 - 10.11.2022Poniedziałek

Spaghetti z mięsem, pomidorami i serem żółtym, kompot (pszenica, mleko) 

 

 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe na zamówienie pomocy dydaktycznych

Dyrektor szkoły podstawowej ogłasza zapytanie ofertowe na zamówienie pomocy dydaktycznych: 

Przedmiot zamówienia:

Dostawa pomocy  15 szt. laptopów do Szkoły Podstawowej  im. Powstańców Śląskich w Strumieniu

Termin realizacji zamówienia: do 24.11.2022r.

Kryteria wyboru ofert: 100% cena oraz wykazane poniższe parametry

Osób składania ofert: drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. w terminie    do  08.11.2022  włącznie do  godz 9:00:00.

Więcej informacji w załączniku.

Jadłospis 02.11.2022 - 04.11.2022
Środa

Zupa grochowa z kiełbasą, pierogi z owocami masłem i cukrem, kompot (pszenica, seler,  jaja) 

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 24.10.2022 - 28.10.2022
Poniedziałek 

Łazanki z mięsem i kapustą, herbata z cytryną (pszenica)

 

Czytaj więcej...

Wycieczka klas 8 na Szyndzielnię

12 października, w piękny jesienny poranek uczniowie klas 8 wraz z wychowawczyniami wyruszyli do Bielska, aby wyjechać kolejką na Szyndzielnię. Na szczycie był czas na podziwianie cudownego krajobrazu z wieży widokowej oraz na drugie śniadanie. Po uzupełnieniu niezbędnych kalorii, gdy plecaki były już trochę lżejsze ruszyli czerwonym szlakiem w kierunku góry Dębowiec, a następnie schodzili wzdłuż toru saneczkowego na parking. Do Strumienia wrócili wszyscy cali i zdrowi, naładowani pozytywną energią.

 

Czytaj więcej...

Wizyta policjantów w klasach 1-3

19 października uczniów najmłodszych klas odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie.  Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drogach, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Mówili również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe oraz o zapinaniu pasów i używaniu fotelików przez najmłodszych uczniów.

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 17.10.2022 - 21.10.2022Poniedziałek

Zupa krem z dyni z groszkiem ptysiowym, kartacze z mięsem,  surówka z kiszonej kapusty, kompot (seler, mleko, jaja, pszenica)

 

Czytaj więcej...

Pasowanie na ucznia 2022

TERAZ JUŻ Z HONOREM ŚLUBOWAĆ MOŻEMY,

JAK BYĆ DOBRYM UCZNIEM DOSKONALE WIEMY.

W dniu 14 października w sali widowiskowej MGOK odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.

Uczniowie klas pierwszych przygotowali program artystyczny, a uroczystość poprowadzili uczniowie klas 4 - Julian Badura, Hanna Mroczkowska i Leon Żyrek. Pierwszaki pięknie zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i odpowiadały na pytania starszych kolegów. Następnie ślubowały w obecności dyrekcji, rodziców i nauczycieli, ze będą dobrymi uczniami, kolegami i Polakami. 

Czytaj więcej...

Dofinansowanie w ramach programu "Aktywna tablica"

W związku z realizacją w 2022 r. Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica” zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych zamieszczamy plakat informacyjny. Plakat można zobaczyć TUTAJ. 

Rządowy program „Aktywna tablica” gwarantuje wsparcie finansowe szkołom, które umożliwia wykorzystanie w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych w celu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour