• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Prawa dziecka – poważna sprawa! (luty/marzec 2017)

Mam prawo żyć, mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić

Mogę się śmiać, może się dziać pięknie
Pragnę być zdrowy, rosnąć w swoim tempie
Mam prawo wybrać sam przyjaciół swych
Nie można mnie zmuszać do uczynków złych.

Czytaj więcej...

Klasa ze snów - 7. edycja

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła  bierze udział  w  7.  edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego KLASA ZE SNÓW.


Konkurs  odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorem konkursu jest ViDiS SA - właściciel portalu www.MultimediawSzkole.pl
Konkurs trwa w okresie od 1 listopada 2016 r. do 23 czerwca 2017 r.


Do konkursu plastycznego w kategorii klas I-III zgłoszono pracę uczennicy klasy 2b Neli Koczy. Praca Neli nosi  tytuł  "Cudaczek- Wyśmiewaczek".

Czytaj więcej...

ZASADY PRZYJMOWANIA DZIECI DO PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W STRUMIENIU W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity – Dz. U. z 2004r., nr 256, poz. 2572 z późn. zm.)
 2. Ustawa z dnia 06 grudnia 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r., poz.7)
 3. Rozporządzenie MENiS z dnia 20 lutego 2004r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów  do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z2004r., nr 26, poz. 232 z późn.zm.)


TERMIN REKRUTACJI


Przyjmowanie kart zgłoszeń i wniosków do klasy  pierwszej  odbywa się  :

 

 • do 30 marca danego roku (dotyczy to dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły).
 • od 03 kwietnia 2017r do 07 kwietnia 2017r. (dotyczy dzieci spoza obwodu Szkoły).

  Czytaj więcej...

INFORMACJA O NABORZE DO KLASY SPORTOWEJ W KLASIE VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STRUMIENIU

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im Powstańców Śląskich w Strumieniu informuje, że w nowym roku szkolnym 2017/2018 w zostanie utworzona klasa sportowa o specjalności: piłka nożna i lekkoatletyka (dla chłopców i dziewcząt) w  klasie VII.
Profil klasy sportowej charakteryzuje się zwiększoną ilością godzin z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną
i zaangażowaną kadrę pedagogiczno-trenerską w ramach lekcji dydaktycznych.
Szkoła zapewnia:
- wysoki poziom nauczania,
- szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych,
- bardzo dobrą bazę sportową,
- udział w licznych zawodach sportowych,
- udział w obozach sportowych,

Czytaj więcej...

II Integracyjny Turniej Rodziców Uczniów Klas II

18 marca 2017r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się II Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Rodziców i uczniów Klas II o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły, który w zeszłym roku zdobyła klasa pierwsza A. Głównym celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci oraz ich rodziców do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Turniej uroczyście otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Strumieniu, pani Beata Greń. Po prezentacji drużyn z klas 2a,2b,2c,2d, nastąpiła rozgrzewka. Do czekającego wysiłku fizycznego zawodnicy przygotowali się poprzez zabawę „berek – przytulasek”, a w rolę goniących wcieliły się uczennice gimnazjum. Podczas wyścigu rzędów, który był następnym punktem zawodów, uczestnicy zmagali się z następującymi zadaniami:

Czytaj więcej...

"Baw się i ucz! Świetlica Szkolna przyjazna uczniowi"

W tym miesiącu nasza Świetlica Szkolna po przystąpieniu do Ogólnopolskiego Konkursu: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” i przeprowadzeniu szeregu zajęć o różnorodnej tematyce otrzymała certyfikat „ Świetlica Szkolna Przyjazna Uczniowi”. Konkurs organizowany był przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca sprzyjającego nauce i zabawie. Konkurs przeprowadzony został w okresie od maja 2016 roku do lutego 2017 r.
W ramach konkursu odbyło się wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji dla dzieci. Dzieci zapisane do świetlicy musiały wykonać masę przeróżnych zadań. Wszystkie działania zostały udokumentowane i przesłane do komisji konkursowej w formie sprawozdania. Założone cele zostały osiągnięte.

Czytaj więcej...

Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece publicznej w Strumieniu

W dniu 13.03. uczniowie klasy pierwszej skorzystali z zaproszenia do Biblioteki Publicznej w Strumieniu.
Podczas wizyty uczniowie mogli zwiedzić bibliotekę i obejrzeć dostępne w niej książki. Dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat funkcjonowania biblioteki oraz dostępnych w niej atrakcji.
Podczas lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się jakie są zasady zachowania w bibliotece i jak powstają książki. Uzyskały wiele rad na temat tego jak dbać o książki, aby służyły nam wiele lat.

Czytaj więcej...

Jadłospis 20.03- 24.03

Poniedziałek   
Zupa pieczarkowa z makaronem.
Alergeny (gluten, śmietana,jajko, masło)
Łazanki z mięsem i kapustą kiszoną.Owoc.
Alergeny (gluten)

Wtorek       
Krupnik.
Alergeny (seler,gluten)
Ziemniaki, kotlet mielony drobiowo- wieprzowy, buraczki.
Alergeny (gluten,jajko)

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń. W tym roku szkolnym uroczystość ta w klasie 1 odbyła się 24 lutego. W pięknie  udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Zaśpiewali piosenki, zatańczyli oraz deklamowali wiersze. Po uroczystym odśpiewaniu STO LAT, wszyscy uczniowie wręczyli dziadkom i babciom upominki. Całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów.
Bardzo dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie, a rodzicom za wsparcie podczas przygotowywania uroczystości. Dziękujemy p. Annie Strządała za udostępnienie zdjęć z uroczystości.

mgr Marzena Nikiel

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour