• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


,,Nowe narkotyki - Nowe zagrożenia "

Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w programie profilaktyki uniwersalnej ,,Nowe narkotyki - Nowe zagrożenia" w ramach Wojewódzkiej Akcji informacyjno - edukacyjnej Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Cieszynie.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z pedagogiem szkolnym, podczas których  obejrzeli filmik edukacyjny oraz dowiedzieli się jakie zagrożenie niosą narkotyki i w jaki sposób odmówić użycia substancji psychoaktywnych będąc pod presją rówieśników.

 

Czytaj więcej...

Prelekcja o rzemiośle

Uczniowie klas ósmych stoją przed ważnymi zmianami w swoim życiu. Wybór dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej. Dlatego  nasza młodzież uczestniczyła  w prelekcji o rzemiośle i dualnym kształceniu zawodowym przygotowanej przez przedstawicieli Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Cieszynie. 

Pedagog szkolny

 

Czytaj więcej...

Kwiecień miesiącem autyzmu

 

Kwiecień uznany jest jako miesiąc świadomości autyzmu. Dzieci i dorośli ze spektrum autyzmu są obecni w naszym otoczeniu. Aby wyrazić solidarność z osobami ze spektrum autyzmu w naszej szkole dominował kolor niebieski.  Społeczność uczniowska  czynnie włączyła się w akcję malowania szkoły na niebiesko oraz mogła zapoznać się z informacjami dotyczącymi osób ze spektrum autyzmu z gazetki szkolnej.

 

Czytaj więcej...

Piknik 2023

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku. Serdecznie dziękujemy przy tej okazji wszystkim zaangażowanym w jego realizację. 


Więcej zdjęć znajduje się na naszym Facebooku. 

Czytaj więcej...

Jadłospis 12.06.2023 - 16.06.2023Poniedziałek

Łazanki z mięsem i kapusta, kompot

ALERGENY - pszenica, gorczyca

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 05.06.2023 - 07.06.2023Poniedziałek

Barszcz z ziemniakami, kartacze z mięsem, surówka z kiszonej kapusty 

ALERGENY - Zupa: seler, pszenica, mleko, II : pszenica,  jaja

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 29.05.2023 - 02.06.2023Poniedziałek

Spaghetti z mięsem, pomidorami i żółtym serem

ALERGENY - gluten, mleko

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 15.05.2023 - 26.05.2023Poniedziałek

Bogracz z chlebem, herbata z cytryną

ALERGENY - gluten, 

 

 

Czytaj więcej...

Szkolna Liga Szachowa

 

6 maja o godzinie 8:30 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu odbędzie się ostatnia runda Szachowej Ligii Szkolnej.

 

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour