• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 10.02.2020 - 14.02.2020


Poniedziałek 

Zupa ogórkowa z ziemniakami (7; )

Kluski na parze z sosem truskawkowym(1; 3; 7;)

 

 

Czytaj więcej...

Integracyjny Turniej Sportowy klas I

 

    8 lutego 2020r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Dzieci i Rodziców Klas I. Głównym celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci oraz ich rodziców do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Po prezentacji drużyn z klas 1a, 1b, 1c,  nastąpiła rozgrzewka. Do czekającego wysiłku fizycznego zawodnicy przygotowali się poprzez zabawę „berek – przytulasek”, a w rolę goniących wcieliły się uczennice klasy 6. Podczas wyścigu rzędów, który był następnym punktem zawodów, uczestnicy zmagali się z następującymi zadaniami: bieg z gazetą, piłkarzyki, tuptuś, ławeczka, wyścig z przeszkodami.

Czytaj więcej...

Warsztaty antysmogowe

8 stycznia Pani Zuzanna Chabowska z Ustrońskiego Alarmu Smogowego prowadziła warsztaty antysmogowe dla uczniów klasy 8 a oraz klasy 7c.  Warsztaty rozpoczęły się od przeprowadzenia doświadczenia wyjaśniającego jak powstaje smog. W czasie zajęć uczniowie  obejrzeli  krótki fragment filmu „ The Crown” w którym przedstawiono Wielki Smog Londyński , który w ciągu zaledwie 5 dni 1952 roku spowodował śmierć około czterech tysięcy ludzi  oraz zatrucia i pobyt w szpitalach stu pięćdziesięciu tysięcy osób. Te tragiczne wydarzenia w Wielkiej Brytanii spowodowały wprowadzenie pojęcia smogu dla określenia złej jakości powietrza.

Czytaj więcej...

Jadłospis 03.02.2020 - 07.02.2020

Poniedziałek 

Zupa koperkowa z ziemniakami. (3; 7; )

Placki ziemniaczane z kefirem (1; 3; 7;)

 

 

Czytaj więcej...

Informacja od dyrekcji

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu zatrudni nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej do pracy w klasie 2 szkoły podstawowej. Okres zatrudnienia: od lutego do czerwca 2020 Wymagane wykształcenie  - wyższe pedagogiczne

 

 

 

 

 

 

WOŚP 2020

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kwestowała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Uczniowie naszej szkoły byli obecni w Strumieniu, Zbytkowie, Zabłociu i Bąkowie. 

Zebraliśmy:10 266,70 …. i 21Euro !!!

Natomiast wstępne wyliczenia całego sztabu, który mieści się w Pruchnej sięgają: 46 238 zł !!!

 

Wolontariusze:

 

Aleksander Pajor

Kamil Kupka

Klaudia Piekarczyk

Czytaj więcej...

W świątecznym klimacie

Wycieczka klas 3 do kopalni

Klasy trzecie miały okazję zwiedzić teren kopalni "Pniówek" w Pawłowicach Śląskich.

Dzieci oprowadzali pracownicy bhp "główny szef BHP" Pan inżynier Piotr Graboń oraz nadsztygar BHP Pan Michał  Kubica. Posąg św. Barbary znajduje się zaraz przy wejściu, tu górnicy proszą ją o szczęśliwy powrót do domu. Swój własny posąg świętej mają górnicy ratownicy w swoim miejscu pracy. Właśnie tam dzieci zapoznały się z odpowiedzialną i trudną pracą ratowników, zobaczyły sprzęt i miejsce , gdzie ćwiczą symulowane zagrożenia. Uczniowie odwiedzili także lampownię, łaźnie, miejsce, gdzie wydawane są maski, środki higieny, podział, poznały pracę pań planistek, zobaczyły KAZIKA oraz ciekawostkę czyli herbata i kawa płynąca prosto z … kranu. Wycieczka była udana !

Dorota Balas, Ewa Rychlik, Magdalena Malinowska - Pudło

Czytaj więcej...

Czytamy i nie tylko - atrakcje w 3a

12 grudnia naszą klasę odwiedziły mama i babcia Leny- Panie Monika i Urszula Wach. Przygotowały dla dzieci niespodziankę związaną ze zbliżającymi się świętami. Przyniosły dla każdego ucznia wypolerowaną deseczkę ( robił je mąż Pani Urszuli), gałązki "choinki", bombki, szyszki, gwiazdki, wstążki, plasterki pomarańczy i cytryny.  Każdy uczeń miał za zadanie skomponować stroik według własnego pomysłu , następnie Panie przykleiły elementy klejem na gorąco. Prace wyszły fantastyczne! Łukasz wpadł na pomysł ,  aby ułożyć stroiki na kształt choinki, co uwieczniliśmy na zdjęciu. Na zakończenie Pani Monika przeczytała dzieciom fragment książki "Plastusiowy pamiętnik" M. Kownackiej . Bardzo dziękujemy za tak miłe odwiedziny  i prezenty! Mamy mnóstwo zdjęć, nie możemy jednak zamieścić wszystkich :)

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour