• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

 

Dnia  14.12.2016 w Szkole Podstawowej w Drogomyślu odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. W  ramach konkursu uczniowie musieli wykazać  się wiedzą o Unii Europejskiej , przedstawić  tradycyjny strój ludowy wybranego kraju Unii Europejskiej ,oraz zaśpiewać  piosenkę związaną z naszym regionem. Każdą szkołę reprezentowała drużyna   składająca się z czterech osób. Szkołę Podstawową im.Powstańców Śląskich reprezentowali:Maja Mijal , Maksymilian Jurczyk, Aleksandra Franek oraz Dagmara Kornas, uczniowie otrzymali wyróżnienie. Uczniów do konkursu przygotowała pani Tamara Nowok oraz Marcin Puzoń.

Czytaj więcej...

Audycja muzyczna „Góralskie pastorałki, kolędy i zwyczaje świąteczne”

Tuż przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia odwiedził naszą szkołę góralski zespół, który wprowadził nas kolędami i pastorałkami w bożonarodzeniową aurę a zarazem przybliżył naszym wychowankom zwyczaje , które od wieków towarzyszyły świętom Bożego Narodzenia. Niektórzy nawet mieli możliwość wypróbować swoich sił w graniu na niektórych instrumentach.L.H.-G.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia, za które dziękujemy paniom Magdalenie Malinowskiej- Pudło i Lucynie Hawerland- Głubczyk

Czytaj więcej...

Wyjazd na lodowisko w Pawłowicach

W dniu 17.12.2016r. chętni uczniowie naszej szkoły ( było ich sporo!), zarówno maluchy z klas I-III, jak i  nieco ich starsi koledzy z klas IV-VI, wyjechali na lodowisko w Pawłowicach, gdzie mieli dużo frajdy. Dobrze bawili się i ci zdobywający pierwsze szlify na tafli, jak i ci, którzy są już weteranami w ślizganiu, co widać na zdjęciach…

Lucyna Hawerland-Głubczyk

Czytaj więcej...

Jadłospis 9.01- 13.01

Poniedziałek   
Zupa pieczarkowa z makaronem. Alergeny (gluten, śmietana, masło)
Ziemniaki, jajko sadzone, sałata zielona ze śmietaną. Alergeny (masło, jajko, śmietana)

Wtorek       
Bigos z chlebem. Alergeny (gluten, mąka pszenna)

Środa           
Zupa jarzynowa. Alergeny (seler, śmietana,mąka pszenna,masło)
Ziemniaki, filet z miruny, surówka z marchwi i jabłka. Alergeny (masło, jajko, maka pszenna)

Czytaj więcej...

JEDEN-ZERO DLA NIEBA - jasełka w naszej szkole

Jezus - Bóg - przychodzi właśnie dziś tak, jak kiedyś. Chcąc przybliżyć niezwykłą historię Narodzenia, która ciągle elektryzuje świat i budzi emocje. Uczniowie klas 4a i 4c oraz uczennice kl. 6a i 6c przy pomocy p. Tamary Nowok i p. Ewy Farugi przygotowali przedstawienie jasełkowe pt. "JEDEN-ZERO DLA NIEBA". Wiodącym przesłaniem scenariusza jest prawda o kochającym Bogu, o przemianie zła w dobro oraz przekonanie o tym, że dobro ma siłę zwyciężać zło.

Czytaj więcej...

Godzina Kodowania w 3b

16 grudnia odwiedziła naszą klasę pani Klaudia Chrapek , nauczycielka informatyki w Gimnazjum  w Strumieniu, wraz z uczennicami tejże szkoły. W ramach grudniowej akcji "Godzina kodowania"  uczniowie mogli w praktyce odpowiedzieć na nietypowe pytania  : Czy taniec można zaprogramować? Jaką trasą lata muchą? Czy zakodowaną trasę robocików potrafimy odkodować? Co oznacza w kodowaniu -podnieś, obróć, przesuń, postaw ? Dlaczego podajemy kolorowe piłki ,w jakim celu czerwoną a nie niebieską? Zabawa była doskonała, wszyscy pracowali , aż głowy "parowały",. Zadania, które wykonywały dzieci były ciekawe , chociaż trudne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, bo twarze uczniów mówią same za siebie.

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Czytanie? To lubię! w klasie III b

W grudniu w ramach projektu "Czytanie? To lubię!" odbył się poranek z poezją. Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej "Rady nie od parady" i "Raj na ziemi " czytała nam pani Celina , pracownik  obsługi w naszej szkole. Przeczytała wiersz skierowany dla dziewczynek , wiersz dla chłopców, wiersze dla wszystkich i swój ulubiony. Każdy wierszyk kończy jakaś myśl -dobra rada. Zadaniem uczniów było odgadnięcie tych morałów, udało się bezbłędnie. Pani Celinie dziękujemy! Umorusane twarze uczniów na zdjęciach, to czarna robota diablicy Magdy towarzyszącej Mikołajowi i Aniołkowi, bo czytanie miało miejsce 6 grudnia.

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Najpiękniejszy wieniec adwentowy

Konkurs na "Najpiękniejszy wieniec adwentowy" rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie adwentowym za wspaniałe pomysły na wieńce i gratulujemy zwycięzcom. I miejsce: Davide Janiak z kl. 4a, II miejsce: Wiktoria Przybyła z kl. 2d, III miejsce: Paweł Krawiec z kl. 4c. Wyróżnienia otrzymali: Marysia Walczak z kl. 3d oraz Szymon Orszulik z kl. 4a. Wszyscy uczestnicy konkursu odebrali dyplomy i nagrody, a byli to:

Czytaj więcej...

Wigilia Europejska

Przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się Wigilia Europejska, na której zaśpiewał nasz chór szkolny Canzonetta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, za które dziękujemy panu Krzysztofowi Pudzie.

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour