• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


"Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko" - program profilaktyczny (28.02.2017)

Pod koniec lutego uczniowie wszystkich klas drugich i trzecich naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach programu „Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko”. Przedsięwzięcie organizowane przez Polskie Centrum Dogoterapii objęte zostało honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Program, miał na celu uwrażliwienie dzieci na zasady właściwego kontaktu z psem. Wszystko po to, aby kontakt dziecka z pupilem był bezpieczny, a jednocześnie pozwolił na zaistnienie prawdziwej  przyjaźni dziecka ze zwierzęciem, która sprzyja nie tylko dobremu samopoczuciu obojga, ale również rozwojowi osobowości dziecka.

Czytaj więcej...

Słodko i wesoło w klasach specjalnych – wydarzenia w miesiącu lutym


W dniu 21 lutego wszyscy uczniowie klasy IVd i Vc przeszli do gimnazjum, gdzie odbył się długo wyczekiwany bal walentynkowy. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum ubrani w koszulki koloru czerwonego bawili się wyśmienicie przy rytmach znanych przebojów. Starsi koledzy przygotowali dla nas smakowity poczęstunek i przygotowali zabawy, przy których wszyscy się wesoło bawili.

Czytaj więcej...

Jadłospis 27.02.2017- 3.03.2017

Poniedziałek    

Barszcz z jajkiem Alergeny (jajko, seler,)
Naleśniki z białym serem. Alergeny (mleko, gluten,jajko)

Wtorek       

Rosół z makaronem. Alergeny (seler,gluten, jajko)
Ziemniaki, pieczeń ze schabu w sosie, sałata z białej kapusty. Alergeny (gluten, śmietana)

Środa            

Zupa fasolowa. Alergeny (śmietana, seler, gluten)
Makaron z białym serem, masłem i cukrem. Alergeny (gluten, masło,mleko)

Czytaj więcej...

GminnyTurniej Minisiatkówki

Dnia 24.02.2017 odbył się gminny turniej minisiatkówki. Po zaciętych meczach, prawie wszystkie zakończone tie breakiem drużyna dziewcząt w składzie (Natalia Stawowska, Martyna Stawowska, Kamila Dziędziel 5a, Wiktoria Lazar, Natalia Hoffmann,Dagmara Kornas, Dagmara Żeleźnik, Małgorzata Malinowska (6b), Anna Szoska, Wiktoria Adamczyk, Karolina Ociepka (6c)zajęła 3 miejsce a chłopców (Kacper Czwartos 5a, Dominik Klimkiewicz, Maksymilian Jurczyk, Kacper Gawron, Robert Miły, Kacper Piwko, Igor Folek (6b), Igor Stryczek, Kacper Janota (6c),  2 miejsce.

Barbara Milanowska

Realizacja projektu „Czytanie ?To lubię!” w klasie II b

 

Klasa II b podobnie jak inne klasy młodsze realizuje w tym roku szkolnym projekt propagujący czytanie pod  hasłem „Czytanie ?To lubię!” W  ramach  tego projektu organizowane jest wiele działań zachęcających uczniów do czytania. Ważnym przedsięwzięciem jest czytanie dzieciom przez rodziców. Pierwsze półrocze obfitowało w odwiedziny wielu mam .Do naszej klasy przybyły mamy:   p. Adrianna Figas która odwiedziła klasę dwukrotnie  podobnie jak p. Patrycja Opolka , były również    p. Malwina Wróbel, p. Klaudia Kuś , p. Gabriela Pawlak oraz p. Joanna Winiarska-Czaja.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w IIb

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego darzymy Ich szczególnym uczuciem. Aby wyrazić swój szacunek i wdzięczność za okazywaną troskę i zrozumienie uczniowie klasy II b zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Uroczystość odbyła się we wtorek 21 lutego  2017r. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali gości, którzy nie zawiedli i jak w ubiegłym roku licznie przybyli do szkoły. Dzieci  dla swoich bliskich przygotowały  przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”, recytowały wiersze, by na koniec odśpiewać wspólne „sto lat”. Na zakończenie  uczniowie złożyli  życzenia i wręczyli upominki.

Czytaj więcej...

Lutowy wyjazd na lodowisko

W sobotę 25 lutego odbył się ostatni w tym sezonie wyjazd na lodowisko w Pawłowicach. Zabawa była jak zawsze bardzo udana. Dziękujemy wszystkim, którzy lubią aktywnie spędzać swój wolny czas.

B. Szczepańska

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 20.02.2017 – 24.02.2017

Poniedziałek   
Zupa grochowa z kiełbasą. Alergeny (seler, gluten, śmietana)
Ryż z jabłkami,masłem i cukrem. Alergeny (masło)   

Wtorek             
Rosół z makaronem. Alergeny (seler,gluten)
Kasza jęczmienna, gulasz wieprzowy, surówka z kiszonej kapusty. Alergeny (gluten)

Środa                
Zupa pieczarkowa z ziemniakami. Alergeny  (seler, gluten, jajko)
Łazanki z mięsem i kiszoną kapustą. Alergeny (gluten, jajko)

Czytaj więcej...

„My się zimy nie boimy” - wydarzenia z klas specjalnych

Miesiące grudzień i styczeń w naszych zespołach obfitowały w różne spotkania i imprezy integracyjne.

 

Już 6 grudnia zawitał do nas Mikołaj, który obdarował wszystkich grzecznych uczniów wspaniałymi, słodkimi niespodziankami.

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour