• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień pizzy

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy uczniowie klas specjalnych naszej szkoły samodzielnie zagniatali ciasto, a następnie wykonali pizzę, każdy według własnego pomysłu.

 

 

 

 

 

Innowacja z j. angielskiego w klasie 1C

 

 W ramach zajęć dodatkowych w klasie 1C z języka angielskiego uczyliśmy się nazw produktów potrzebnych do przygotowania super kanapki. Było pysznie!

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

 

 

Serdecznie zapraszamy do polubienia naszej szkolnej strony.

 

 

 

Jadłospis 17.02.2020 - 21.02.2020

Poniedziałek 

Zupa grochowa z kiełbasą (7; )
Pierogi z truskawkami, masłem i cukrem. (1; 3; 7;)

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 10.02.2020 - 14.02.2020


Poniedziałek 

Zupa ogórkowa z ziemniakami (7; )

Kluski na parze z sosem truskawkowym(1; 3; 7;)

 

 

Czytaj więcej...

Integracyjny Turniej Sportowy klas I

 

    8 lutego 2020r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Dzieci i Rodziców Klas I. Głównym celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci oraz ich rodziców do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Po prezentacji drużyn z klas 1a, 1b, 1c,  nastąpiła rozgrzewka. Do czekającego wysiłku fizycznego zawodnicy przygotowali się poprzez zabawę „berek – przytulasek”, a w rolę goniących wcieliły się uczennice klasy 6. Podczas wyścigu rzędów, który był następnym punktem zawodów, uczestnicy zmagali się z następującymi zadaniami: bieg z gazetą, piłkarzyki, tuptuś, ławeczka, wyścig z przeszkodami.

Czytaj więcej...

Warsztaty antysmogowe

8 stycznia Pani Zuzanna Chabowska z Ustrońskiego Alarmu Smogowego prowadziła warsztaty antysmogowe dla uczniów klasy 8 a oraz klasy 7c.  Warsztaty rozpoczęły się od przeprowadzenia doświadczenia wyjaśniającego jak powstaje smog. W czasie zajęć uczniowie  obejrzeli  krótki fragment filmu „ The Crown” w którym przedstawiono Wielki Smog Londyński , który w ciągu zaledwie 5 dni 1952 roku spowodował śmierć około czterech tysięcy ludzi  oraz zatrucia i pobyt w szpitalach stu pięćdziesięciu tysięcy osób. Te tragiczne wydarzenia w Wielkiej Brytanii spowodowały wprowadzenie pojęcia smogu dla określenia złej jakości powietrza.

Czytaj więcej...

Jadłospis 03.02.2020 - 07.02.2020

Poniedziałek 

Zupa koperkowa z ziemniakami. (3; 7; )

Placki ziemniaczane z kefirem (1; 3; 7;)

 

 

Czytaj więcej...

Informacja od dyrekcji

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu zatrudni nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej do pracy w klasie 2 szkoły podstawowej. Okres zatrudnienia: od lutego do czerwca 2020 Wymagane wykształcenie  - wyższe pedagogiczne

 

 

 

 

 

 
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour