• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


„Rodzice są partnerami szkoły” – ankieta ewaluacyjna.

 

Zwracamy się do wszystkich Rodziców z uprzejmą prośbą o elektroniczne wypełnienie ankiety ewaluacyjnej.

Ankieta posłuży do poznania Państwa opinii o szkole, Waszych  oczekiwań i potrzeb.

Link do ankiety znajduje się TUTAJ, należy otworzyć, wypełnić i nacisnąć – wyślij.

Ten sam link jest także umieszczony w prawym górnym rogu strony internetowej.

Pasowanie na ucznia

W czwartek, 9 listopada 2017 roku w sali widowiskowej MGOK-u odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Dzieci z klas: 1a, 1b, 1c przedstawiły program artystyczny, podczas którego zaprezentowały umiejętności recytatorskie i wokalne, a następnie ślubowały w obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli oraz starszych koleżanek, że będą dobrymi uczniami, kolegami oraz Polakami. Potem, każdy uczeń został pasowany przez panią wicedyrektor Bożenę Filipowską na ucznia Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Zwieńczeniem tej uroczystości było otrzymanie zakupionych przez rodziców tyt wypełnionych słodkościami i innymi niespodziankami, dyplomów oraz tarcz szkolnych.

Czytaj więcej...

11 listopada - Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole w nietypowy sposób uczczono 99 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie ubrani w białe i czerwone stroje utworzyli "żywą flagę" podpartą napisem 1918 WOLNA POLSKA.

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 6.11.2017 – 10.11.2017

 

 

 

 

Jadłospis na listopad w dniach

6.11.2017 r. - 10.11.2017 r.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie dla Emanuela Babca

27 października 2017 r. w galeryjce miejskiej ARTadres w Skoczowie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów  Powiatowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Powiatu Cieszyńskiego pod tytułem ''Jesienne Inspiracje''
Emanuel Babiec uczeń klasy 5d  zdobył wyróżnienie dyrektora za swą starannie wykonaną parasolkę.

Gratulujemy!

 

 

Czytaj więcej...

Klasy specjalne - Poznajemy zawody

 

Druga połowa października była dla nas bogata w nowe doświadczenia. Poznaliśmy wiele ciekawych zawodów i odwiedziliśmy różne placówki.

PIELĘGNIARKA. Dziękujemy bardzo pani pielęgniarce ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu za opowiedzenie o szczegółach swojej pracy oraz tak ważnej dla każdego z nas fluoryzacji.

Czytaj więcej...

Rajd górski - Soszów

21 października uczniowie klas 3, 4 i 5 pojechali na rajd górski na Soszów. Pogoda dopisała - nie padało. Po dojściu do schroniska na Soszowie uczniowie zjedli pyszne kiełbaski. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy odwagi. Filmik z rajdu można obejrzeć klikając tu.

 

Czytaj więcej...

Akademia

W piątek 13 października odbyła się akademia z okazji dnia nauczyciela. Za zdjęcia dziękujemy Pani Magdalenie Malinowskiej-Pudło.

 

 

Czytaj więcej...

Czwartki LA - podsumowanie rundy jesiennej

Dnia 4.10.2017r. odbyła się ostatnia w rundzie jesiennej edycja Czwartków LA”. Drużyna ze Strumienia po 3 startach utrzymała 3 miejsce i będzie kontynuowała rywalizację  w rundzie wiosennej przyszłego roku. Zawody są przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m – dziewczęta i 1000 m – chłopcy oraz skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Zawodnik może wziąć udział w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej. Skoczowska impreza składać się będzie z 7 mitingów (3 na jesień i 4 na wiosnę). Całość  zakończy finał miejski a dla najlepszych pozostanie jeszcze finał ogólnopolski rozgrywany co roku w połowie czerwca w Łodzi.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour