• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Podział na grupy- klasy pierwsze 2020/21

 

Stary rok szkolny ledwo się zakończył, a my już myślami w nowym...

Serdecznie witamy naszych przyszłorocznych pierwszaków. Podział na grupy znajduje się w ZAŁĄCZNIKU

 

 

Podziękowania

W imieniu własnym i wszystkich nauczycieli chcę wyrazić ogromną wdzięczność i podziękować wszystkim Rodzicom za wytrwałą pracę ze swoimi dziećmi w ciągu całego roku szkolnego, a szczególnie w ostatnich miesiącach, kiedy ograniczeni kwarantanną społeczną zdani byliśmy na zdalną edukację. Te ostatnie tygodnie uświadomiły nam, że w wychowaniu prócz rodzicielskiej miłości potrzebna jest ogromna cierpliwość, wytrwałość, ale i konsekwentne wspieranie dziecka w jego rozwoju.
 
Dziękuję Państwu za każde miłe słowo, życzliwość, wsparcie, zaangażowanie oraz wszelkie starania, które pomogły szczęśliwie dotrzeć do końca roku szkolnego.
Życzę Państwu i nam samym, aby kolejny rok szkolny nie był dla nas zaskoczeniem w nowym funkcjonowaniu w innej już rzeczywistości. Z naszej strony dołożymy starań, aby współczesna edukacja nie była obciążeniem, ale wręcz wyzwalała w uczniach chęć poznania i działania.
 
Z życzeniami wypoczynku i zdrowia
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
SP w Strumieniu

Zwrot podręczników

 

Prosimy o zwrot książek. Po egzaminie ósmoklasisty uczniowie są proszeni o zwrot podręczników natomiast wcześniej można zwrócić pozostałe książki. Wszystkie pozostałe informacje dot. podręczników są na bieżąco przesyłane przez Librusa. 

Procedury obowiązujące w bibliotece szkolnej.

 

Rewalidacja indywidualna

Rewalidacja indywidualna w  Szkole Podstawowej im. Powstańców  Śląskich 

w Strumieniu

1.W zajęciach nie  mogą uczestniczyć dzieci oraz kadra pedagogiczna, którzy są objęci kwarantanną  lub izolacją  albo mają   objawy  choroby zakaźnej.

2.W szkole  nie wolno nosić biżuterii   na rękach poniżej  łokcia  - pierścionków, zegarków, bransoletek  ( utrudniają  one   prawidłowe umycie, dezynfekcje  rąk).

3.Podczas  zajęć w miarę  możliwości  należy  używać osłony ust i nosa.

4.Podczas zajęć  nie wolno korzystać  z  telefonów.

 

5.Należy regularnie wietrzyć pomieszczenia.

Czytaj więcej...

Konsultacje w szkole

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu w związku z wystąpieniem koronawirusa COVID- 19.

Konsultacje w szkole

1.Konsultacje mogą odbywać się indywidualnie lub w grupach do 12 osób.

2.Sale, w których odbywają się konsultacje, należy wietrzyć raz na godzinę.

3.Uczeń zobowiązany jest do zapoznania się harmonogramem konsultacji przedmiotowych i procedurą konsultacji.

4.Uczniowi nie wolno przychodzić na konsultacje, jeśli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub izolacji.

5.Uczniowie do szkoły zabierają własny zestaw podręczników, zabronione jest pożyczanie ich od innych uczniów.

6.Przed wejściem do szkoły uczniowie obowiązkowo dezynfekują ręce.

7.Należy zachować dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych na terenie szkoły.

 

Procedury bezpieczeństwa

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im.  Powstańców Śląskich w Strumieniu w związku z wystąpieniem koronawirusa COVID-19

Na podstawie wytycznych Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej. W związku z otwarciem Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu podczas pandemii COVID 19,wprowadza się następujące procedury:

 

I.Procedura przyprowadzania, przebywania i odbierania dziecka ze szkoły.

 

1. Na terenie szkoły nie mogą przebywać osoby nieupoważnione.

 

2. W placówce będzie ograniczone przebywanie osób trzecich do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk).

 

Czytaj więcej...

Zdalna szkoła

 

 

Uczniowie szkół z terenu gminy Strumień korzystają ze sprzętów komputerowych niezbędnych do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym dofinansowanych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. 

Informacja z Urzędu Miasta. 

Piątkowy turniej szachowy

W piątek 1 maja jak zwykle co tydzień o 19.30 odbędzie się 30 jubileuszowy turniej szachowy on-line dla dzieci naszej szkoły podstawowej i zaproszonych gości.

Pierwszy turniej dzieci zagrały 11 listopada ubiegłego roku i tak co tydzień siedząc wygodnie przy swoich domowych komputerach rozgrywają 5 rund między sobą. Postępy w grze widać jak na dłoni po wynikach jakie osiągnęły w turnieju o kategorie szachowe „Ferie z szachami” w strumieńskim MGOK. Pośród 12 grających w internetowym turnieju dzieci, pięcioro ma już V , czworo IV, a jedna III kategorię szachową !!!

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w turnieju, zgłoszenia prosimy przysyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Serdecznie zapraszamy!!!!

Czytaj więcej...

BAKCYL – PROGRAM EDUKACJI FINANSOWEJ „Bankowcy dla edukacji finansowej młodzieży”

W dniu 25 lutego 2020 r. uczniowie klas 7A, 7B, 7C wzięli udział w 2 godzinnych zajęciach prowadzonych przez p. Beatę Goliasz, wolontariuszkę programu z ramienia banku.

Tematyka zajęć :

1.Od oszczędzania do inwestowania

2.Twoje pieniądze.

Zajęcia są kontynuacją  trzyletniej współpracy w ramach projektu edukacji finansowej.  

Zajęcia miały za zadanie odpowiedzieć uczniom : w  pierwszej części -jaka jest funkcja i formy pieniądza w gospodarce rynkowej, jak planować wydatki i dochody w życiu codziennym, jakie mamy korzyści z systematycznego oszczędzania, co to jest budżet  i „ fundusz bezpieczeństwa”., pieniądz elektroniczny i obrót bezgotówkowy. W drugiej części uczniowie dowiedzieli się: jak i dlaczego warto chronić swoje dane osobowe oraz jaka jest różnica  pomiędzy oszczędzaniem a inwestowaniem, jak bezpiecznie płacić w internecie, jak zyskać na oszczędzaniu i inwestowaniu, co to jest zysk z inwestycji, dywersyfikacja oraz Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour