• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 12.06.2017 - 23.06.2017

Poniedziałek   
Zupa pomidorowa z makaronem.
Ziemniaki, jajko sadzone, sałata zielona ze śmietaną.
Alergeny        (jajko, laktoza)   

Wtorek            
Rosół z makaronem.
Alergeny         (seler, gluten,jajko)
Ziemniaki młode, kotlet drobiowy, mizeria.
Alergeny        (laktoza, jajko)

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w klasach specjalnych

Dzień 1 czerwca przywitał nas piękną pogodą, z czego bardzo się cieszyliśmy, gdyż całe przedpołudnie spędziliśmy bawiąc się wesoło podczas obchodów Dnia Dziecka, który już tradycyjnie odchodzimy na terenie Domu Pomocy Społecznej dla dzieci. Jak zwykle było wiele atrakcji, a wśród nich: trampolina, dmuchany zamek, malowanie buzi. Dzieci uczestniczyły w podchodach, podczas których szukaliśmy zaginionej myszki. Do poszukiwań, oprócz uczniów ze szkoły podstawowej dołączyli również starsi koledzy i mieszkańcy domu. Z chłopcami bawiły się zaprzyjaźnione gimnazjalistki z Pszczyny, jak również licealistki z Cieszyna. Wspólna zabawa była bardzo udana o czy świadczą roześmiane buzie dzieci. Szkoda tylko, że Dzień Dziecka dopiero za rok...

Elżbieta Macura

Czytaj więcej...

Zaproszenie na dzień otwarty

 

ZAPRASZAMY DZIECI WSPÓLNIE Z RODZICAMI DNIA 13 CZERWCA 2017r. NA DZIEŃ OTWARTY DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/18.

0 godzinie 17.00 zbiórka na placu szkolnym przy szkole podstawowej w Strumieniu.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Spotkanie z pisarką

W dniu 17 maja 2017 r. dzieci z klasy II a i II d naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci Melanią Kapelusz, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Strumieniu .

Pisarka zadebiutowała w 2006 r. dwutomowym cyklem książek o przygodach sympatycznej sześcioletniej dziewczynki z charakterem i wybujałą wyobraźnią „Kinga i co z niej wyrośnie” oraz „Kinga i jak ją rozgryźć” . Znana jest też ze zbioru opowiadań o paczce trzynastu zaprzyjaźnionych skrzatów pt. „Krasnoludki” oraz bajki o kocich perypetiach pt. „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”.

Czytaj więcej...

VI Gminny Turniej BRD dla klas III SP

I miejsce dla SP Strumień

Najlepsza Marysia Rozmarynowska w klasyfikacji indywidualnej.

31 maja 2017r. w Zespole Szkół w Drogomyślu odbył się VI Gminny Turniej BRD dla klas III SP pod honorowym patronatem Burmistrz Strumienia P. Anny Grygierek.

Udział w turnieju wzięły 4 drużyny uczniów klas III SP z gminy Strumień. W pierwszej  części 4-ro osobowe zespoły zmagały się z zadaniami testowymi ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie wykonały pracę plastyczną nt. „Bezpieczne skrzyżowanie w oczach dziecka” po czym rywalizacja kończyła się na sprawnościowym torze rowerowym.

Czytaj więcej...

Jadłospis 05.06 – 09.06.2017

Poniedziałek   
Krem jarzynowy
Alergeny         (seler, śmietana )
Makaron z białym serem, masłem i cukrem
Alergeny        (gluten, masło, biały ser )

Wtorek       
Rosół z makaronem
Alergeny        (seler, gluten, jajko )
Ziemniaki młode, pieczeń ze schabu w sosie, surówka z młodej  kapusty
           

Czytaj więcej...

Wycieczka klas VI w Pieniny

W dniach 18 i 19 maja br. uczniowie klas szóstych pojechali na wycieczkę w Pieniny. Pierwszego dnia zwiedzili XV-wieczny kościół św. Michała Archanioła w Dębnie, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że w tym kościele kręcone były sceny ślubu Janosika z Maryną. Następnie szóstoklasiści spędzili czas w parku rozrywki w Niedzicy. Pod wieczór zwiedzając zamek Dunajec w Niedzicy wysłuchali ciekawych opowieści i legend od przewodniczki. Drugiego dnia uczniowie przeszli trasę  Wąwóz Homole - Szczawnica. Oprócz przepięknych widoków, można było usłyszeć od przewodnika legendę o Kamiennych Księgach.

Sebastian Sobkowicz

Filmik z wycieczki przygotowany przez p. Sebastiana Sobkowicza można zobaczyć TUTAJ.

Czytaj więcej...

Jadłospis 22.05.2017 - 2.06.2017

22.05.2017 – 26.05.2017

Poniedziałek   
Zupa kalarepkowa z ziemniakami.
Alergeny        (seler, śmietana)
Ryż z jabłkami masłem, cukrem i cynamonem.
Alergeny        (masło)   

Wtorek            
Krupnik.
Alergeny         (seler, gluten,)
Ziemniaki, potrawka z kurczaka, surówka z młodej kapusty z marchewką.
Alergeny        (śmietana)
       
Środa             
Zupa pomidorowa z makaronem.
Alergeny         (gluten, jajko, śmietana)
Ziemniaki, paluszki rybne, sałata zielona ze śmietaną.
Alergeny        (gluten,jajko,śmietana)

Czytaj więcej...

Czwartki LA 05.2017

W środę 10.05.2017r odbyło się pierwsze spotkanie lekkoatletów w rundzie wiosennej. Nasi uczniowie w licznym składzie, chętni do walki pojechali wraz z rodzicami do Skoczowa by móc biec na dystansach wybranych przez siebie: 60m, 300m i 600/1000 m. oraz sprawdzić się w skoku w dal lub rzucie piłeczką palantową. Mimo zimnego wiatru, atmosfera była gorąca. Gratulacje dla naszych sportowców:) Dziękujemy bardzo P. Honoracie Wiewiórze, p. Agnieszce Stawowskiej, p. Mikolka, którzy bardzo chętnie służyli pomocą w transporcie dzieci do Skoczowa. Dziękuję!

                                                                                                                       Karolina Francuz- Sojka

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour