• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 18.03.2024 - 22.03.2024


Poniedziałek

Kotlety ziemniaczane z kremowym sosem pieczarkowym ogórek kiszony

Herbata z cytryną

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 11.03.2024 - 15.03.2024

Poniedziałek 

Zupa żurek z jajkiem i ziemniakami  (woda wędzonka żurek koncentrat cebula jajka ziemniaki czosnek majeranek sól pieprz liść laurowy ziele angielskie)

Ryż z jabłkami zapiekany z masełkiem  cukrem i cynamonem, Herbata owocowa

ALERGENY - Zupa:seler,gluten,mleko soja gorczyca jaja;II danie:Gluten soja gorczyca

Czytaj więcej...

23 luty - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Bądź czujny...

Może ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje pomocy. Wówczas: unikaj tzw. ,,dobrych rad",  a wspieraj emocjonalnie, rozmawiaj, interesuj się. Zapytaj, co się dzieje? Jak możesz pomóc? Przekonaj do wizyty u specjalisty. Depresja młodzieńcza często jest  bagatelizowana przez osoby dorosłe z otoczenia chorego i tłumaczona jest młodzieńczym buntem. Coraz więcej dzieci i nastolatków cierpi na zaburzenia nastroju. Pamiętajmy,  każdy z nas może pomóc. 

Pedagog szkolny 

 

 

 

 

Prawo w sieci

Klasy 7 i 8 miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panią Adwokat Patrycją Opolką podczas prelekcji ,,Prawo w Sieci".

Pani Patrycja przybliżyła młodzieży konsekwencje prawne stosowania wobec siebie cyberprzemocy, ale również zwróciła uwagę  jaki ciężar emocjonalny musi udźwignąć ofiarą.

Dziękujemy prelegentce za wartościowe wystąpienie.

Nauczyciel informatyki 

Pedagog szkolny

Czytaj więcej...

Grant z UNICEFU

Wygraliśmy grant  projektu edukacyjno  - społecznego realizowanego przez UNICEF i Fundację Santander TO (działa) MY. Pomysł objął obszar tematyczny - edukacja i kultura. Emilka, Nadia, Julka i Iga to dziewczyny z klasy siódmej, które ten projekt pomogą zrealizować,  a dotyczy on tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą ilustracji.

Pedagog szkolny

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 04.03.2024 - 08.03.2024

Poniedziałek 

Zupa pieczarkowa (wywar drobiowo-warzywny marchew pietruszka seler por cebula pieczarki świeże śmietana 18% mąka pszenna ziele angielskie pietruszka natka sól pieprz )

Kopytka leniwe z serem(twaróg półtłusty) okraszone masełkiem cukrem i cynamonem, Herbata owocowa 

ALERGENY - Zupa: seler, gluten, mleko soja gorczyca seler; II danie: Jaja, mleko, gluten, soja

Czytaj więcej...

Jadłospis 26.02.2024 - 01.03.2024

Poniedziałek 

Zupa krem z selera(woda masło pietruszka seler cebula por ziemniaki śmietana sól wegeta naturalna)  z groszkiem ptysiowym 

Kluski na parze z nadzieniem owocowym (truskawkowym), Herbata z cytryną

ALERGENY - Zupa: seler, gluten, mleko soja gorczyca; II danie: Jaja, mleko, gluten, soja;

Czytaj więcej...

Jadłospis 19.02.2024 - 23.02.2024


Poniedziałek

Zupa barszcz czerwony z ziemniakami 

Naleśniki z białym serem, herbata owocowa

 

 

Czytaj więcej...

Procedury ochrony małoletnich w naszej szkole

Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez pracowników placówki jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Polityka szkoły w zakresie ochrony dzieci przed krzywdzeniem ma na celu zapewnienie bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla uczniów i pracowników szkoły, poprzez zapobieganie nadużyciom w zakresie krzywdzenia dzieci oraz reagowanie w przypadku ich podejrzenia. Pracownik placówki, realizując te cele, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych szkoły oraz swoich kompetencji. 

Standardy ochrony małoletnich określają wytyczne i procedury w zakresie zgłaszania podejrzeń nadużyć oraz postępowania wobec podejrzanych, a także zapewnia wsparcie dla ofiar. Pracownicy szkoły są zobowiązani do przestrzegania Standardów szkoły w celu zapobiegania nadużyciom i zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim członkom społeczności szkolnej.

W załączniku znajduje się dokument "POLITYKA OCHRONY MAŁOLETNICH PRZED KRZYWDZENIEM W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W STRUMIENIU"

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour