• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień drzewa

 

 DZIEŃ DRZEWA  obchodzony jest na świecie 10 października. Z tej okazji w klasie 1b dzieci przygotowały ekspozycję  "Dary jesieni" (sporo z nich pochodzi z drzew) . Uczniowie sprawdzili też swoją wiedzę na temat gatunków  drzew rozwiązując quizy na tablicy interaktywnej.  Szukaliśmy również odpowiedzi na pytanie: Po co nam drzewa? Na koniec powstały rzeźby z żołędzi, kasztanów i plasteliny - były bardzo pomysłowe.

 

 

 

Nakrętki dla Maciusia

 

Maciuś z Jankowic k. Pszczyny ma mało czasu, zmieniono kryteria przyjęcia leku, liczy się każda złotówka. 

Już 3 razy dostarczyliśmy nakrętki, aby mu pomóc. Nakręćmy się do tej charytatywnej akcji w każdy możliwy sposób.

Dobro zawsze powraca.

Bohaterowie do boju - dalej zbieramy nakrętki w obu budynkach naszej szkoły.

Szkolne koło wolontariatu ❤❤❤

Efekty również naszej zbiórki można zobaczyć na szkolnym Facebooku.

 

 

Wycieczka klasy 4c

W październiku br. uczniowie z klasy 4c wyjechali do stadniny koni w Łące k/ Pszczyny. Tam dzięki Paniom Aleksandrze Fizi i Mariannie Drąszczyk, które wcześniej wszystko zorganizowały, dzieci miały możliwość nauki jazdy konnej. W prowadzeniu koni pomagały: Iga, Lenka  i Julka. Po wcześniejszym instruktażu uczniowie mogli: czesać, czyścić a nawet przytulać się do koni. Po nauce jazdy chętnie wysprzątali stajnie i nakarmil konie. Uczestniczyli również  w zawodach sprawnościowych a na koniec smażyli kiełbaski. Dziękujemy "Stajni Standura" z Łąki, że mogliśmy tak wspaniale spędzić czas. Jeszcze tam wrócimy.

J. Krzyżanowska

Pełna miska dla schroniska


Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział w akcji "Pełna miska dla schroniska". Zebraliśmy ok. 250 kg karmy suchej i ponad 60 kg mokrej. Ponad to dzieci przyniosły: kilkadziesiąt kocy, miski, zabawki, odżywki i inne akcesoria. Wszystko zostanie przekazane do schroniska "Azyl" w Cieszynie. 

 

 

Światowy Dzień Zwierząt w klasach specjalnych

 

Światowy Dzień Zwierząt obchodzili również chłopcy z klas specjalnych. Było bardzo twórczo i radośnie:)  

Wychowawcy klasy 6e.

Fotorelacja znajduje się  na naszym szkolnym Facebooku.

Nagroda dla naszych sportowców

6 października na Gali wręczenia nagród dla Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu  Pani Dyrektor Beata Greń otrzymała z rąk starosty cieszyńskiego Mieczysława Szczurka statuetkę, dyplom oraz bon w wartości 800 zł na zakup sprzętu sportowego. Uczniowie naszej szkoły zajęli II  miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu cieszyńskiego w kategorii dzieci. Gratulacje i podziękowania należą się naszym sportowcom oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

 

 

 

 

Jadłospis 26.10.2020 - 30.10.2020

Poniedziałek

Żurek z jajkiem, kiełbasą i ziemniakami.   Alergeny: 3, 7;

Kluski na parze z sosem truskawkowym.  Alergeny: 1, 7;

Czytaj więcej...

Jadłospis 19.10.2020 - 23.10.2020

Poniedziałek

Zupa koperkowa z jajkiem i ziemniakami..          Alergeny: 3, 7;

Naleśniki z białym serem.                                             Alergeny: 1, 3, 7;

Czytaj więcej...

Czerwony dzień w klasach młodszych

 
15 października w klasach i na korytarza naszej szkoły było bardzo czerwono, każda klasa w ramach czerwonego dnia bawiła się świetnie rysując, kolorując, grając, śpiewając, wyklejając ...
Uczniowie oglądali bajkę o Czerwonym Kapturku, rozwiązywali zagadki o czerwonych rzeczach, zastanawiali się co można narysować czerwoną kredką. Wyjątkowo również pisali czerwonym długopisem. 

 

Oczywiście wszyscy zjedli również swoje czerwone drugie śniadanie ????????????????

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour