• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


II Integracyjny Turniej Rodziców Uczniów Klas II

18 marca 2017r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się II Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Rodziców i uczniów Klas II o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły, który w zeszłym roku zdobyła klasa pierwsza A. Głównym celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci oraz ich rodziców do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Turniej uroczyście otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Strumieniu, pani Beata Greń. Po prezentacji drużyn z klas 2a,2b,2c,2d, nastąpiła rozgrzewka. Do czekającego wysiłku fizycznego zawodnicy przygotowali się poprzez zabawę „berek – przytulasek”, a w rolę goniących wcieliły się uczennice gimnazjum. Podczas wyścigu rzędów, który był następnym punktem zawodów, uczestnicy zmagali się z następującymi zadaniami:

Czytaj więcej...

"Baw się i ucz! Świetlica Szkolna przyjazna uczniowi"

W tym miesiącu nasza Świetlica Szkolna po przystąpieniu do Ogólnopolskiego Konkursu: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” i przeprowadzeniu szeregu zajęć o różnorodnej tematyce otrzymała certyfikat „ Świetlica Szkolna Przyjazna Uczniowi”. Konkurs organizowany był przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca sprzyjającego nauce i zabawie. Konkurs przeprowadzony został w okresie od maja 2016 roku do lutego 2017 r.
W ramach konkursu odbyło się wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji dla dzieci. Dzieci zapisane do świetlicy musiały wykonać masę przeróżnych zadań. Wszystkie działania zostały udokumentowane i przesłane do komisji konkursowej w formie sprawozdania. Założone cele zostały osiągnięte.

Czytaj więcej...

Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece publicznej w Strumieniu

W dniu 13.03. uczniowie klasy pierwszej skorzystali z zaproszenia do Biblioteki Publicznej w Strumieniu.
Podczas wizyty uczniowie mogli zwiedzić bibliotekę i obejrzeć dostępne w niej książki. Dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat funkcjonowania biblioteki oraz dostępnych w niej atrakcji.
Podczas lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się jakie są zasady zachowania w bibliotece i jak powstają książki. Uzyskały wiele rad na temat tego jak dbać o książki, aby służyły nam wiele lat.

Czytaj więcej...

Jadłospis 20.03- 24.03

Poniedziałek   
Zupa pieczarkowa z makaronem.
Alergeny (gluten, śmietana,jajko, masło)
Łazanki z mięsem i kapustą kiszoną.Owoc.
Alergeny (gluten)

Wtorek       
Krupnik.
Alergeny (seler,gluten)
Ziemniaki, kotlet mielony drobiowo- wieprzowy, buraczki.
Alergeny (gluten,jajko)

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń. W tym roku szkolnym uroczystość ta w klasie 1 odbyła się 24 lutego. W pięknie  udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Zaśpiewali piosenki, zatańczyli oraz deklamowali wiersze. Po uroczystym odśpiewaniu STO LAT, wszyscy uczniowie wręczyli dziadkom i babciom upominki. Całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów.
Bardzo dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie, a rodzicom za wsparcie podczas przygotowywania uroczystości. Dziękujemy p. Annie Strządała za udostępnienie zdjęć z uroczystości.

mgr Marzena Nikiel

Czytaj więcej...

"Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko" - program profilaktyczny (28.02.2017)

Pod koniec lutego uczniowie wszystkich klas drugich i trzecich naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach programu „Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko”. Przedsięwzięcie organizowane przez Polskie Centrum Dogoterapii objęte zostało honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Program, miał na celu uwrażliwienie dzieci na zasady właściwego kontaktu z psem. Wszystko po to, aby kontakt dziecka z pupilem był bezpieczny, a jednocześnie pozwolił na zaistnienie prawdziwej  przyjaźni dziecka ze zwierzęciem, która sprzyja nie tylko dobremu samopoczuciu obojga, ale również rozwojowi osobowości dziecka.

Czytaj więcej...

Słodko i wesoło w klasach specjalnych – wydarzenia w miesiącu lutym


W dniu 21 lutego wszyscy uczniowie klasy IVd i Vc przeszli do gimnazjum, gdzie odbył się długo wyczekiwany bal walentynkowy. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum ubrani w koszulki koloru czerwonego bawili się wyśmienicie przy rytmach znanych przebojów. Starsi koledzy przygotowali dla nas smakowity poczęstunek i przygotowali zabawy, przy których wszyscy się wesoło bawili.

Czytaj więcej...

Jadłospis 27.02.2017- 3.03.2017

Poniedziałek    

Barszcz z jajkiem Alergeny (jajko, seler,)
Naleśniki z białym serem. Alergeny (mleko, gluten,jajko)

Wtorek       

Rosół z makaronem. Alergeny (seler,gluten, jajko)
Ziemniaki, pieczeń ze schabu w sosie, sałata z białej kapusty. Alergeny (gluten, śmietana)

Środa            

Zupa fasolowa. Alergeny (śmietana, seler, gluten)
Makaron z białym serem, masłem i cukrem. Alergeny (gluten, masło,mleko)

Czytaj więcej...

GminnyTurniej Minisiatkówki

Dnia 24.02.2017 odbył się gminny turniej minisiatkówki. Po zaciętych meczach, prawie wszystkie zakończone tie breakiem drużyna dziewcząt w składzie (Natalia Stawowska, Martyna Stawowska, Kamila Dziędziel 5a, Wiktoria Lazar, Natalia Hoffmann,Dagmara Kornas, Dagmara Żeleźnik, Małgorzata Malinowska (6b), Anna Szoska, Wiktoria Adamczyk, Karolina Ociepka (6c)zajęła 3 miejsce a chłopców (Kacper Czwartos 5a, Dominik Klimkiewicz, Maksymilian Jurczyk, Kacper Gawron, Robert Miły, Kacper Piwko, Igor Folek (6b), Igor Stryczek, Kacper Janota (6c),  2 miejsce.

Barbara Milanowska

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour