• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wizyta w klasie IIb

Dnia  29 marca klasę II b odwiedziła mama jednego z  uczniów, pani Magdalena Spek. Pani Magda jest ratownikiem medycznym, pokazała dzieciom jak zachować się w razie wypadku. Uczniowie powtórzyli  sobie w jaki sposób zawiadomić odpowiednie służby kiedy jest się świadkiem zdarzenia. Najbardziej wszystkim podobały  się ćwiczenia z fantomem, dzieci próbowały  wykonywać masaż serca i robiły sztuczne oddychanie. Dziękujemy pani Magdalenie za ciekawe zajęcia.
Izabela Hanzlik

Czytaj więcej...

Jadłospis 10.04.2017 – 12.04.2017

Poniedziałek   
Zupa grochowa z kiełbasą.
Alergeny        (seler)
Racuchy z jabłkami, cynamonem i cukrem pudrem.
Soczek owocowy.
Alergeny        (gluten,mleko)   

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny 2017

 

21 marca o godzinie 11.50 uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami wyruszyli w barwnym korowodzie ulicami Strumienia na powitanie wiosny. Na czele pochodu uczniowie nieśli kukłę Marzanny, którą wykonały dzieci z klasy IIa i IIb. Pozostałe klasy przygotowały na tą okazję kolorowe gaiki. Podczas marszu uczniowie śpiewali piosenki o tematyce wiosennej. Po powrocie na plac szkolny symbolicznie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę, która w tym dniu odwdzięczyła się nam piękną pogodą.

Barbara Szczepańska

Za zdjęcia dziękujemy p. Magdalenie Malinowskiej-Pudło.

Czytaj więcej...

Jadłospis 03.04.2017 – 07.04.2017

Poniedziałek    Ziemniaki, jajko sadzone, sałata zielona ze śmietaną.
Alergeny         (śmietana, jajko)   

Wtorek           Zupa gulaszowa z chlebem.
Alergeny         (seler,gluten)

Środa              Kluski na parze z sosem truskawkowym.
Alergeny          (gluten)

Czytaj więcej...

Lekcja otwarta w klasach specjalnych

W czwartek, 22 marca 2017 r., uczniowie klas specjalnych wraz z wychowawcami zaprosili klasę 3d na lekcję otwartą. Dzieci wysłuchały wierszy o tematyce wiosennej, rozwiązały krzyżówkę, a następnie przystąpiły do pracy w grupach. Część sadziła, a także siała różne rośliny, inni malowali świąteczne odlewy gipsowe. Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowali, a potem z przyjemnością zjedli, pyszne oraz bardzo zdrowe kanapki.

Klasa 3d wraz z wychowawczynią, bardzo dziękuje za zaproszenie, gdyż lekcja ta nie tylko dostarczyła wielu wrażeń zmysłowych, ale pozwoliła nam poznać bliżej naszych niepełnosprawnych kolegów.


Magdalena Malinowska-Pudło

Czytaj więcej...

Prawa dziecka – poważna sprawa! (luty/marzec 2017)

Mam prawo żyć, mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić

Mogę się śmiać, może się dziać pięknie
Pragnę być zdrowy, rosnąć w swoim tempie
Mam prawo wybrać sam przyjaciół swych
Nie można mnie zmuszać do uczynków złych.

Czytaj więcej...

Klasa ze snów - 7. edycja

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła  bierze udział  w  7.  edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego KLASA ZE SNÓW.


Konkurs  odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorem konkursu jest ViDiS SA - właściciel portalu www.MultimediawSzkole.pl
Konkurs trwa w okresie od 1 listopada 2016 r. do 23 czerwca 2017 r.


Do konkursu plastycznego w kategorii klas I-III zgłoszono pracę uczennicy klasy 2b Neli Koczy. Praca Neli nosi  tytuł  "Cudaczek- Wyśmiewaczek".

Czytaj więcej...

ZASADY PRZYJMOWANIA DZIECI DO PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W STRUMIENIU W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity – Dz. U. z 2004r., nr 256, poz. 2572 z późn. zm.)
 2. Ustawa z dnia 06 grudnia 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r., poz.7)
 3. Rozporządzenie MENiS z dnia 20 lutego 2004r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów  do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z2004r., nr 26, poz. 232 z późn.zm.)


TERMIN REKRUTACJI


Przyjmowanie kart zgłoszeń i wniosków do klasy  pierwszej  odbywa się  :

 

 • do 30 marca danego roku (dotyczy to dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły).
 • od 03 kwietnia 2017r do 07 kwietnia 2017r. (dotyczy dzieci spoza obwodu Szkoły).

  Czytaj więcej...

INFORMACJA O NABORZE DO KLASY SPORTOWEJ W KLASIE VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STRUMIENIU

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im Powstańców Śląskich w Strumieniu informuje, że w nowym roku szkolnym 2017/2018 w zostanie utworzona klasa sportowa o specjalności: piłka nożna i lekkoatletyka (dla chłopców i dziewcząt) w  klasie VII.
Profil klasy sportowej charakteryzuje się zwiększoną ilością godzin z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną
i zaangażowaną kadrę pedagogiczno-trenerską w ramach lekcji dydaktycznych.
Szkoła zapewnia:
- wysoki poziom nauczania,
- szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych,
- bardzo dobrą bazę sportową,
- udział w licznych zawodach sportowych,
- udział w obozach sportowych,

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour