• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Na niebiesko dla autyzmu (kwiecień 2017)

Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w tę ogólnoświatowa akcję.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (ang. World Autism Awareness Day, WAAD) –  jest obchodzony corocznie 2 kwietnia  od 2008 roku.
Obchody Dnia i Miesiąca Autyzmu mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na ten temat.
Chodzi m. in. o rozumienie szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie im rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych. Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych podkreśla, że osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności.

Czytaj więcej...

Gminny 4bój Lekkoatletyczny

I miejsce w Gminnym Czwórboju Lekkoatletycznym:
Dziewczęta
I miejsce SP Strumień 836 pkt
II miejsce SP Bąków 721 pkt
III miejsce SP Pruchna 560 pkt
IV miejsce SP Zabłocie 466 pkt
Chłopcy
I miejsce SP Strumień 697 pkt

Czytaj więcej...

Wyróżnienie dla Wiktorii Adamczyk


W dniach od 21 do 27 kwietnia Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu już po raz kolejny zorganizowało ciekawe konkursy z  okazji „Tygodnia Ziemi”. W tym roku motywem przewodnim było hasło „Powietrze nad Śląskiem”, dlatego w centrum uwagi znalazły się kwestie związane ze smogiem i niską emisją. Jednym z zadań dla młodych uczestników było napisanie bajki lub opowiadania, którego bohaterem był smog. Takiego wyzwania podjęła się uczennica klasy VIc, Wiktoria Adamczyk, która w swoim opowiadaniu pt. „Koniec” stworzyła ciekawą i bardzo realistyczną wizję przyszłości, opierając się na faktach zaobserwowanych w otaczającym nas świecie. Jej starania oraz niewątpliwie duże zdolności  literackie zostały nagrodzone WYRÓŻNIENIEM oraz nagrodami.  Serdecznie gratulujemy! 

Katarzyna Pająk

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON

W dniu 26 i 27 kwietnia 2017 r.w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON. Wzięło w nim udział 80 uczniów z kl. I- VI , którzy zmierzyli się z matematyką, językiem angielskim, ortografią i sprawnościami zintegrowanymi.
Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs z matematyki (34 u.) , a najmniejszym z ortografii (10 u.). Niektórzy "zaszaleli" i spróbowali swoich sił we wszystkich konkursach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza to, czego uczą się na zajęciach. Teraz to już tylko- OCZEKIWANIE NA WYNIKI!

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Niezapomniana noc uczniów kl. IIIc

7 kwietnia uczniowie kl. IIIc spędzili noc w swojej szkole. To był czas zabawy i rozrywki. Były więc gry, konkursy wiedzy, budowanie z klocków, rysowanie i zawody sportowe. Na kolację  zjedliśmy pizzę i różne łakocie, co dało dzieciom dużo energii do zabawy. Każdy uczeń mógł się wyszaleć do woli. Na koniec dzieci umyły ząbki i grzecznie ułożyły się do snu. Na dobranoc pani Monika (mama jednego z uczniów) przeczytała fragment książki z czasów swojego dzieciństwa pt. „Jacek, Wacek i Pankracek”. Wszyscy słuchali z dużym zainteresowaniem. Po tylu atrakcjach dzieci smacznie spały. Rano humory nadal wszystkim dopisywały i trochę żal było, że już się skończyło.

Ewa Rychlik

Filmik z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

Nadal czytamy w 3b

Dziękujemy mamie naszego kolegi Nataniela, pani Ilonie, za wizytę w szkole. Pani Ilona zachęciła dziewczynki z klasy 6 do czytania młodszym kolegom. Basia i Natalia przeczytały fragmenty książki A. Onichimowskiej "Piecyk, budyń i czapeczka". Aby poznać zakończenie, dzieci muszą same doczytać książkę:) Dziękujemy i zapraszamy znowu.

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Jadłospis 24.04.2017 – 28.04.2017

Poniedziałek   
Żurek z jajkiem i ziemniakami.
Alergeny        (seler, jajko, śmietana)
Makaron z serem, masłem i cukrem.
Alergeny        (gluten,jajko, mleko)   

Wtorek            
Bigos z chlebem.
Alergeny         (seler, gluten, jajko)

Czytaj więcej...

Lista uczniów do klasy I na rok szkolny 2017/18.

ROCZNIK 2010        
       
1.        Bojda Antoni Jerzy                  
2.        Bojda Julia               
3.        Bujok Łukasz Dariusz           
4.        Chromiec Paweł Marcin                       
5.        Biedrawa Samuel  Gabriel                       
6.        Czech Mateusz Szymon                       
7.        Drąszczyk Julia Marianna       

Czytaj więcej...

Wyjazd klas I-III

W środę, 12 kwietnia 2017 roku, klasy I-III pojechały do Czechowic Dziedzic, aby obejrzeć spektakl „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Kolejny raz uczniowie oraz wychowawcy oglądali sztukę przedstawioną przez tychże artystów i ponownie przestawienie dostarczyło wszystkim pozytywnych emocji.

Magdalena Malinowska-Pudło

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour